BBV po 25 letech

Florbalisté Boleslavi postoupili přes Bohemians do semifinále

Praha - Florbalisté Mladé Boleslavi porazili v pátém utkání čtvrtfinále FbŠ Bohemians 12:6 a slaví postup do semifinále. Mezi nejlepší čtveřicí doplnili Středočeši vítěze základní části Tatran Střešovice. Mistrovské Vítkovice se ujaly díky výhře nad Brnem 6:2 vedení 3:2 na zápasy a souboj mezi Chodovem a Otrokovicemi za stavu 2:2 bude pokračovat v sobotu.

Radost florbalistů Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Pražané v Mladé Boleslavi ještě po dvou třetinách drželi nadějný stav 4:5, ale domácí poslední třetinu vyhráli 7:2. Šesti body za čtyři branky a dvě asistence se zaskvěl Jiří Curney, hattrick a dvě přihrávky zaznamenal Pavel Bouška. "Splnili jsme povinnost. Jsme rádi, že je tato těžká a vyrovnaná série za námi. Bohemka nedala svoji kůži lacino a vzhledem k tomu, jak má mladý kádr a jak se během sezony lepšila, tak věřím, že v příští sezoně bude v tabulce zase o kus výš," řekl trenér Mladé Boleslavi Tomáš Janeček.

Mistrovské Vítkovice v sérii s Brnem dvakrát prohrávaly, ale nyní mají mečbol. "První polovina utkání byla z obou stran nervózní. Oba týmy si byly vědomy důležitosti zápasu. Paradoxně první gól Brna nás rozhýbal a setřásl z nás tu nervozitu. Od té doby jsme začali hrát sebevědomě a aktivitu jsme přetavili v góly," uvedl trenér Vítkovic Michal Deus.

Sestřih florbalového čtvrtfinále Mladá Boleslav - Bohemians

1. SC Vítkovice - Bulldogs Brno 6:2 (0:0, 2:1, 4:1) Branky: 35. a 59. Hájek, 28. Koňařík, 47. Hubálek, 53. Šebesta, 60. Žydel - 26. Ondráček, 56. Sládeček. Stav série: 3:2.

Mladá Boleslav - FbŠ Bohemians 12:6 (3:1, 2:3, 7:2) Branky: 12., 45., 49. a 49. Curney, 17., 35. a 53. P. Bouška, 8. Salát, 26. Tadeáš Chroust, 57. Fojta, 58. J. Bouška, 60. Gwuždž - 26. a 59. Kozák, 16. Růžek, 22. vlastní Salát, 39. Bagin, 54. Forman. Konečný stav série: 4:1.