Cyklotoulky

Florbalisté Boleslavi nezaváhali ani s Otrokovicemi

Praha - Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v 6. kole superligy nad Otrokovicemi 4:3 a zůstávají v čele bez ztráty bodu. Náskok zvýšili o dva body před Bulldogs Brno, kteří zvítězili v Praze nad FbŠ Bohemians 7:6 v prodloužení a také si drží v soutěži neporazitelnost. Třetí a čtvrté místo v tabulce si výhrami pojistili hráči střešovického Tatranu, resp. Chodova.

Radost florbalistů Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Mladá Boleslav sice prohrávala s Otrokovicemi 0:2 i 1:3, ale výsledek otočila. V 58. minutě rozhodl svou druhou trefou v utkání nejproduktivnější hráč soutěže Jiří Curney.

"Soupeři vyšel úvod do zápasu. V kombinaci s disciplinovaným a obětavým výkonem v obraně společně s famózním výkonem Michajloviče v bráně nám udělal utkání velmi těžké. Jsem rád, že jsme zvládli závěr zápasu a trpělivou hrou prolomili střelecké trápení a zápas tak otočili," řekl trenér Jan Pazdera.

Brno dokázalo proti Bohemians otočit stav z 1:3 na 5:3, ale vyrovnaná bitva nakonec dospěla do prodloužení. V čase 64:15 rozhodl Jiří Juhaňák.

Královské Vinohrady překvapivě porazily Vítkovice 6:3, když v první třetině získaly vedení 4:1. Poslední tým základní části z minulé sezony slavil druhou výhru v tomto ročníku.

Prvních bodů v sezoně se dočkaly ve vzájemném souboji Pardubice a Litvínov. Ten doma prohrál 6:7 v prodloužení, ale i tak to pro něj byl historicky první zisk v nejvyšší soutěži v premiérové sezoně mezi elitou.

Gólové hody v pražském derby mezi Chodovem a Spartou

Útočníci Martin Koutný a Patrik Dóža se shodně pěti kanadskými body podíleli na výhře Chodova nad Spartou 10:5. Koutný v pražském derby vstřelil hattrick a zaznamenal dvě přihrávky. Dóža měl dvě trefy a tři asistence. "Většinu zápasu kluci plnili pokyny a bylo to vidět. Musíme ale dále pokračovat na zlepšování našich třetích třetin, abychom to dotáhli k plné spokojenosti," řekl trenér Chodova David Podhráský webu Českého florbalu.

Chodov zůstává čtvrtý o tři body za vedoucí Mladou Boleslaví a o skóre za třetím Tatranem Střešovice, který vyhrál na hřišti FBC Ostrava 7:3. "Skvělá první třetina, ale po přestávce naběhlo na hřiště totálně hloupé družstvo. Ve třetí třetině jsme zúročili zkušenosti a začali opět hrát," uvedl trenér Střešovic Jiří Jakoubek.

Tipsport superliga florbalistů - 6. kolo:

Bivoj Litvínov - Sokol Pardubice 6:7 v prodl. (2:3, 1:2, 3:1 - 0:1)
Branky: 10. a 26. Skalitz, 13. Procházka, 48. Chládek, 55. Hocelík, 60. Khek - 24., 30. a 47. Teichman, 7. a 8. Janeček, 10. a 64. Zozulák.

Sokol Královské Vinohrady - 1. SC Vítkovice 6:3 (4:1, 0:0, 2:2)
Branky: 8. a 9. Bína, 12. Králík, 19. Kroupa, 50. Linhart, 60. Raiter - 3. Řezanina, 46. Vilím, 56. Hájek.

Mladá Boleslav - Panthers Otrokovice 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Branky: 46. a 58. Curney, 40. Jelínek, 51. Pluhař - 5. Hrdina, 35. Vaněk, 45. Sovják.

FbŠ Bohemians - Bulldogs Brno 6:7 v prodl. (1:1, 2:2, 3:3 - 0:1)
Branky: 26. a 39. D. Šimek, 50. a 59. Šárka, 17. Bagin, 52. Kieler - 40. a 57. Žižka, 40. a 50. Krajcigr, 18. Jakůbek, 47. J. Koutný, 65. Juhaňák.

Chodov - Sparta Praha 10:5 (3:2, 4:1, 3:2)
Branky: 18., 32. a 39. M. Koutný, 15. a 25. Dóža, 57. a 60. Pražák, 2. Kotlas, 33. Strachota, 58. Tyl - 14. a 49. Marvánek, 11. Kalaš, 31. Časar, 43. Svatoš.

FBC Ostrava - Tatran Střešovice 3:7 (0:1, 3:2, 0:4)
Branky: 28. Vojtíšek, 39. Robenek, 40. Eichner - 28. a 47. Mayer, 13. Vítovec, 34. Jiří Kolísko, 43. Fridrich, 58. Beneš, 60. Kubovič.