Absa Cape Epic

Florbalisté Boleslavi jasně vyhráli na palubovce mistrovského Tatranu

Praha - Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v 16. kole superligy na hřišti mistrovského Tatranu Střešovice v druhé repríze loňského superfinále vysoko 7:1 a drží se v čele tabulky o skóre před Chodovem, který vyhrál 7:6 v Ostravě nad Vítkovicemi. Čtvrtý Tatran ztrácí na vedoucí duo už propastných deset bodů.

Sport
zdroj: ČT4

Mladá Boleslav vedla už v polovině utkání 5:0 a oplatila soupeři domácí porážku 3:6 z konce října. "Podali jsme koncentrovaný výkon v prvních dvou třetinách, dokázali jsme si vytvořit více vyložených příležitostí a dobře jsme dnes řešili i zakončení. Třetí třetinu jsme už bohužel jen dohrávali," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Tatran až v 56. minutě snížil na 1:5, ale pak ještě dvakrát inkasoval. "Nepovedený vstup do zápasu nás stál lepší výsledek. Škoda špatného řešení situací v útočné fázi, pak bychom soupeře více potrápili. Jsem rád, že jsme od půlky zápasu lépe plnili stanovené cíle. Příště budeme silnější," uvedl kouč Střešovic Jiří Jakoubek.

Sestřih utkání Tatran Střešovice - Mladá Boleslav

Chodov dokázal třemi góly ve 14. minutě během 31 vteřin otočit stav z 1:2 na 4:2 a pak už vedení do konce zápasu nepustil. "Bodů, které jsme tady získali, si neskutečně ceníme. Ale na druhou stranu jsme si vědomi, že v naší hře byla okna, která nás málem stála vítězství," prohlásil trenér Chodova David Podhráský.

Výsledky 16. kola:

Sokol Pardubice - Sokol Královské Vinohrady 7:1 (2:1, 2:0, 3:0) Branky: 41. a 54. Teichman, 4. Bahník, 14. Ďopan, 30. Petr, 37. Bartoš, 42. Lisa - 16. Kareš. 1. SC

Vítkovice - Chodov 6:7 (3:4, 0:3, 3:0) Branky: 6. a 54. Šebesta, 53. a 60. Delong, 4. Hájek, 17. Jastřembský - 10., 14. a 22. Tyl, 14. a 14. Dóža, 32. Kašovský, 35. Pražák.

Tatran Střešovice - Mladá Boleslav 1:7 (0:3, 0:2, 1:2) Branky: 56. Němeček - 6. a 29. Fojta, 59. a 60. Curney, 3. Jelínek, 7. J. Bouška, 21. Křenek.

Panthers Otrokovice - FbŠ Bohemians 4:5 v prodl. (1:0, 2:2, 1:2 - 0:1) Branky: 10. Sovják, 37. Ťopek, 40. Vaněk, 51. Michal Nagy - 28., 50. a 62. Šárka, 21. Bagin, 55. D. Šimek.

Sparta Praha - Litvínov 9:6 (3:2, 1:0, 5:4) Branky: 17., 55. a 59. Hartman, 11. Jaroš, 20. Časar, 33. Marvánek, 42. Rodina, 42. Vrána, 45. Svatoš - 50. a 56. Hulič, 14. Černý, 15. Plomer, 56. Hertl, 60. Hocelík.