Následuje
Zimní Pražská tyčka

Florbalisté Boleslavi a Vítkovic mají do finále blíž

Mistři z Mladé Boleslavi začali semifinále florbalové superligy vítězně – když ve své hale zdolali Chodov 6:3. Dvěma góly se na tom podílel útočník Jiří Curney. Vicemistr z Vítkovic také nakročil do finále výhrou 5:2 na palubovce Sparty v Praze. Série na čtyři vítězné zápasy pokračují na stejných místech v neděli.

Radost florbalistů Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Chodov držel krok v Mladé Boleslavi do 33. minuty, kdy Curney získal Středočechům vedení 4:3 a Pražané už nedokázali odpovědět. "Dvě třetiny jsme byli aktivnější ve hře s míčkem, kontrolovali jsme hru a vytvářeli si šance. Díky tomu jsme šli do zaslouženého vedení, které se nám podařilo ve třetí třetině ubojovat," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera webu Českého florbalu.    

"Do zápasu jsme vstoupili se zbytečným respektem vůči favoritovi. Postupně jsme se zlepšovali a ve třetí třetině jsme měli opravdu hodně šancí se na Boleslav dotáhnout, ale neproměnili jsme je," uvedl kouč Chodova David Podhráský.    

Vítězství Vítkovic zařídil dvěma brankami a jednou asistencí Adam Delong. "Byli jsme v první třetině zbytečně nervózní, ale cítím, že to bylo delší pauzou. Každopádně dnes to bylo z naší strany hodně technicky nekvalitní. Umíme hrát mnohem lépe s míčkem," řekl nespokojeně trenér vítězů Pavel Brus.

Vítkovice přehrály Spartu a ujaly se vedení v semifinálové sérii 1:0

Semifinále play-off Tipsport superligy florbalistů - 1. zápasy:

Sparta Praha - 1. SC Vítkovice 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky: 33. Pruner, 55. Křenek - 33. a 59. Delong, 15. Jan Šebesta, 49. Oborák, 52. Bräuer.

Mladá Boleslav - Chodov 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)
Branky: 33. a 60. Curney, 7. Tokoš, 14. Natov, 24. Tomáš Chroust, 37. Pluhař - 11. M. Pražan, 23. M. Krbec, 28. Řezáč.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy