MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Favorité nezaváhali. Vítězství si připsaly jak Střešovice, tak i Mladá Boleslav

Praha – Povedené kolo zažily ve florbalové extralize mužů první čtyři týmy v čele tabulky. Vedoucí Střešovice si odvezly plný počet bodů z Ostravy po výhře 8:5. Druhá Mladá Boleslav si zastřílela proti Královským Vinohradům, které zdolala 9:2.

Sestřih utkání Chodov – Vítkovice

Tři body si připsaly také třetí Vítkovice, jež zdolaly pátý Chodov 5:4. Pražané sice po první třetině vedli, ale v druhé části ostravský celek duel otočil a výsledek už si pohlídal. Třetí vítězství v řadě si připsali i čtvrtí Bohemians, kteří si plný počet bodů odvezli z Brna po výhře 3:4.

Pardubice zdolaly v pražskou Spartu 7:6 v prodloužení a posunuly se na osmé místo o dva body před FBC Ostrava, který má ale zápas k dobru. Východočeši po druhé třetině vedli už 6:1 a nakonec jim zachránil výhru až v čase 62:40 Jakub Burian.

"Bohužel jsme nechali soupeře vrátit do zápasu zbytečnými fauly. Vytvářeli jsme naprosto fatální chyby, které nás stály jeden bod navíc. Doufám, že se z těchto chyb poučíme a budeme v dalším utkání při takovém náskoku stále aktivní," řekl trenér Pardubic Martin Czeczinkar. Sedmá Sparta má před FBC Ostrava v boji o osmičku čtyřbodový náskok.

AutoCont extraliga florbalistů - 18. kolo:

Bulldogs Brno - FbŠ Bohemians 3:4 (2:0, 0:0, 1:4)

Branky: 12. Bauer, 13. Žižka, 42. Juhaňák - 45. Kisugite z tr. střílení, 47. Kieler, 50. Poláček, 57. Šimek.

FBC Ostrava - Tatran Střešovice 5:8 (2:3, 1:3, 2:2)

Branky: 3. Šimíček, 17. Trulík, 29. Peřka, 45. Kolajta, 55. Kašovský - 12., 28. a 60. M. Vávra, 39. a 52. Vaculčiak, 3. Nushart, 14. Fořt, 36. Skřivánek.

JM Chodov - 1. SC Vítkovice 4:5 (2:1, 0:3, 2:1)

Branky: 42. a 60. Dóža, 9. Mikeš, 12. Pražák - 19. a 26. Matejčík, 22. Jankulár, 31. Hubálek, 50. Šebesta.

Sokol Královské Vinohrady - Mladá Boleslav 2:9 (1:3, 0:2, 1:4)

Branky: 10. Renčín, 45. Nareš - 6., 12. a 41. Tomáš Chroust, 7. a 34. J. Bouška, 32. a 56. Curney, 43. Kološ, 50. Tadeáš Chroust.

Sokol Pardubice - Sparta Praha 7:6 v prodl. (5:0, 1:1, 0:5 - 1:0)

Branky: 3. a 63. Burian, 5. Teichman, 15. Zozulák, 15. Lisa, 18. Janeček, 40. Krajcigr - 39. a 53. Marvánek, 48. a 55. Ježek, 59. Vrána, 60. Hartman.

Panthers Otrokovice - FBC Liberec 8:5 (3:0, 3:3, 2:2)

Branky: 37., 42. a 55. Blizňák, 16. a 31. Kostka, 3. Vaněk, 13. Číž, 23. Koňařík - 26. a 60. P. Ferdan, 31. a 40. Valeš, 48. B. Ferdan.