MČR v půlmaratonu

Favorité nezaváhali, florbalisté Švýcarska i Švédska si zahrají o finále MS

Po středečních vítězstvích Čechů a Finů pokračoval čtvrtfinálový program mistrovství světa florbalistů posledními dvěma zápasy. V obou jasně zvítězili favorité. Nejdříve Švýcaři deklasovali Estonce 9:0 a poté Švédové přejeli Nory 8:2, když zápas rozhodli v první třetině, kterou vyhráli s přehledem 6:0. Oba dnešní vítězové se střetnou v boji o finále. Semifinálové zápasy můžete sledovat v úpřímývh přenosech v pátek na ČT sport i na webu ctsport.cz.

Čeští florbalisté se připravují na semifinále MS s Finskem

Švýcary táhl čtyřmi body za dva góly a dvě asistence útočník Paolo Riedi. Obhájci bronzu se v pátek od 14:30 utkají o finále s vítězem souboje mezi Švédskem a Norskem.

Estonci drželi nerozhodný stav do času 9:44, kdy při vyloučení Patrika Kareliussona otevřel skóre Jan Zaugg. V úvodní třetině se prosadili ještě Luca Graf a Tobias Heller. Po druhé části už měli favorité pětibrankový náskok po trefách Jana Bürkiho a Riediho.

V úvodu třetí třetiny skóroval Claudio Laely, ve 45. minutě přidal svůj druhý gól v utkání Riedi a za 31 sekund se zapsal mezi střelce i Nicola Bischofberger. Výsledek dovršil 102 vteřin před koncem Manuel Maurer. Brankář Pascal Meier udržel díky 22 úspěšným zákrokům čisté konto.

Švédové vedli v čase 13:43 nad Nory už 6:0. Po 53 sekundách otevřel skóre Johan Samuelsson, za dalších 27 vteřin skóroval Kim Nilsson a potom se prosadil opět Samuelsson. V 9. minutě nejdříve Alexander Galante Carlström využil přesilovku a hned za čtyři sekundy se zapsal mezi střelce Jesper Sankell. O šestý gól se postaral Robin Nilsberth.

Ve druhém dějství gól nepadl a ve 43. minutě zvýšil Albin Sjögren už na 7:0. V čase 46:21 snížil jednačtyřicetiletý Ketil Kronberg, za Švédsko se prosadil ještě Jesper Sankell a poslední slovo měl v přesilové hře Ole Mossin Olesen.

Mistrovství světa florbalistů v Helsinkách:

Čtvrtfinále:
Švýcarsko - Estonsko 9:0 (3:0, 2:0, 4:0)
Branky: 37. a 45. Riedi, 10. Zaugg, 13. Graf, 18. Heller, 34. Bürki, 43. Laely, 46. Bischofberger, 59. Maurer.

Švédsko - Norsko 8:2 (6:0, 0:0, 2:2)

Branky: 1. a 6. J. Samuelsson, 10. a 53. Sankell, 2. K. Nilsson, 10. Galante Carlström, 14. Nilsberth, 43. Sjögren - 47. Kronberg, 56. Olesen.