Je nám líto, video expirovalo.

Dvojitý bronz. Hráči Mladé Boleslavi i Ostravanky uspěli na turnaji v Lempäälä

Florbalistky FBC Ostrava dosáhly při premiérové účasti na Poháru mistryň ve finském městě Lempäälä na bronz. V duelu o třetí místo porazily švýcarský celek Kloten-Dietlikon Jets 4:2. Gólem a asistencí k tomu pomohla Veronika Káčová. Bronz na stejném turnaji získali i florbalisté Mladé Boleslavi, kteří rozdrtili Grasshoppers Curych 10:2.

Je nám líto, video expirovalo.
Zkušenosti z LM chceme zúročit v play-off, říká Mlejnková

Turnaj šampionů, který se v minulých dvou letech nehrál kvůli pandemii koronaviru, ovládl potřinácté za sebou švédský celek. Thorengruppen porazil ve finále TPS Turku 5:2.

Po sobotní semifinálové porážce s TPS Turku 2:4 získaly české šampionky v duelu o bronz v úvodní třetině dvoubrankový náskok. V čase 6:52 otevřela skóre Malwina Zagórská a ve 12. minutě překonala Livii Werzovou také Káčová.

Na přelomu první a druhé třetiny se švýcarské mistryně ubránily při vyloučení Sereinny Zwisslerové. Ve 27. minutě zajistila Ostravankám Pavlína Bačová už tříbrankový náskok. Po 19 sekundách závěrečné části navíc proměnila trestné střílení Kristína Hudáková.

Veronika Tomšová poprvé inkasovala až v 50. minutě, kdy využila přesilovou hru při trestu Káčové Linn Larssonová. V čase 57:10 při power play ještě skórovala Laila Edizová, ale tým Jakuba Robenka už do konce utkání dvoubrankový náskok uhájil.

"Je to čiré štěstí. O tom jsme snily. Tuto medaili asi stavíme nejvýš," řekla webu Mezinárodní florbalové federace brankářka Tomšová, která k vítězství přispěla 26 úspěšnými zákroky. "Připravovaly jsme se na to celou sezonou, takže jsme opravdu šťastné," doplnila obránkyně Karolína Bínová.

Mladoboleslavští se s Curychem nepárali

"Těší mě to hodně. Dnes bylo důležité potvrdit výkon z padesáti minut sobotního zápasu, protože jinak by to vyšlo vniveč. Jsem rád, že dnes jsme měli výkon šedesátiminutový a díky tomu jsme dokázali Curych přehrát takovým rozdílem. Nenechali jsme jim na hřišti ani minutu," řekl klubovému webu Natov.

Trojnásobný český mistr při čtvrté účasti dosáhl na nejlepší umístění. V letech 2011 a 2015 byla Mladá Boleslav jako pořadatel turnaje pátá, před čtyřmi roky v Gävle obsadila čtvrté místo.

Mladá Boleslav v sobotu v semifinále podlehla favorizovanému Falunu 1:6 a vstup do utkání o bronz jí skvěle vyšel. Po 37 sekundách otevřel skóre po Tomašíkově asistenci Tokoš. Grasshopper se ubránil při vyloučení Paola Riediho a v polovině úvodní třetiny vyrovnal Noel Seiler.

Po trestech Joëla Rüeggera a Daniela Steigera tým kouče Petra Novotného nevyužil tříminutovou přesilovku včetně 60 sekund v pěti proti třem. Na přelomu první a druhé třetiny švýcarský šampion odolal i při vyloučení Alessandra Alliaty.

"V ten moment jsem byl smutný, že jsme toho nedokázali využít, ale je strašně důležité, že jsme to nevzdali. Využili jsme ty šance, které nám pak Curych nabídl znova," podotkl Natov.

Mladá Boleslav se ubránila při trestu Michala Sládka a ve 27. minutě jí vrátil vedení Tomašík. V čase 35:58 už měli Středočeši dvoubrankový náskok díky trefě Filipa Zakonova.

Brankami v 43. a 46. minutě pojistil náskok Natov, v polovině třetí třetiny se zapsali podruhé mezi střelce Tokoš a za 92 sekund také Tomašík. Při vyloučení Claudia Laelyho dovršil hattrick Natov. V 59. minutě upravil Jakub Bína už na 9:1. Na snížení Simona Laubschera ještě odpověděl Jakub Gruber.

"Zápas byl podle našich představ. Výborně jsme bránili, byli jsme produktivní a kontrolovali jsme poměrně dobře hru. Vybojovali jsme na soupeři spoustu přesilovek a byli jsme v dobrém pohybu. Dnes to dobře zafungovalo a cítil jsem i dobrou energii z týmu," prohlásil trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Popáté za sebou slavil triumf v Poháru mistrů švédský Falun, který vyhrál 2:1 nad pořádajícím SC Classic.

Pohár mistryň ve florbalu v Lempäälä (Finsko):

O 3. místo:

FBC Ostrava - Kloten-Dietlikon Jets 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Zagórská (Káčová), 12. Káčová (Mlejnková), 27. Bačová (Pudišová), 41. K Hudáková z trestného střílení - 50. Larssonová (Edizová), 58. Edizová (Metzgerová). Rozhodčí: Andersson, Eliasson (oba Švéd.). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 217.

Finále:

TPS Turku - Thorengruppen IBK 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 11. Nordlundová, 36. Rantanenová - 20. a 60. V. Kauppiová, 29. a 54. Wibronová, 36. M. Johanssonová. Rozhodčí: Reichelt, Kostinek (oba ČR). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 948.

Pohár mistrů ve florbalu v Lempäälä (Finsko):

O 3. místo:

Mladá Boleslav - Grasshopper Curych 10:2 (1:1, 2:0, 7:1)
Branky a nahrávky: 1. Tomašík (Tokoš), 27. Tokoš (Suchánek), 36. Zakonov (Tomašík), 43. Natov (Tokoš), 46. Natov (Tomašík), 50. Tokoš (Suchánek), 51. Tomašík (Natov), 55. Natov (Suchánek), 59. J. Bína (Korych), 60. Gruber (Punčochář) - 10. Seiler (Riedi), 59. 14. Laubscher (Hasenböhler). Rozhodčí: Ellis, Sjögren (oba Fin.). Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 478.

Finále:

SC Classic - IBF Falun 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 39. Lastikka - 16. Wettergren, 22. Ruud. Rozhodčí: Boström, Söderman (oba Švéd.) Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 1012.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články