Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ondrášovka Cup 2020

Do čtvrtfinále Czech Open postoupily Střešovice a Chodov

Praha - Florbalisté Tatranu Střešovice a Chodova si zahrají čtvrtfinále mezinárodního turnaje Chance Czech Open v Praze. Úřadující český mistr ze Střešovic vyřadil v kvalifikaci play-off nejdříve Spartu po výsledku 10:1 a následně i jednoho z favoritů Wiler-Ersigen. Chodov měl v cestě jen české soky - zdolal Future 5:4 a Bulldogs Brno 6:3. Tatran v sobotu narazí na švédský Falun, Chodov má soupeře ze stejné země - Pixbo Wallenstam.

Švýcarský šampion Wiler-Ersigen zaváhal i v základní skupině a podlehl Future 4:7. Tatran jej pak poslal domů díky trefám Michala Jedličky a Martina Richtra, skórovat nedovolil soupeři brankář Tomáš Kafka. "Báli jsme se toho hodně, protože Wiler sem přijel v plné palbě a bylo pro nás hodně nešťastné, že jsme spadli o gól do toho dolního pavouka. Wiler tam spadl taky a museli jsme je potkat," řekl Kafka. Nyní Tatran narazí na Falun, se kterým v základní skupině remizoval 3:3, když vedl už 3:0. "Uvidíme, jestli dokážeme zopakovat výkon ze skupiny. Když budeme dobře bránit, tak šanci máme," dodal gólman.

Vítkovice sice jako jediný tým z tuzemska postoupily do osmifinálové skupiny, ale tam si přenesly jen bod po remíze 2:2 se švédským celkem Sirius IBK a po porážkách s Pixbem Wallenstam 1:3 a stejným výsledkem s finským Koovee pro ně turnaj skončil. V přímém souboji o posun do play-off s Koovee se prosadil proti svým bývalým spoluhráčům útočník Tomáš Sladký, který v power-play pojistil výsledek. "Byl to hodně specifický zápas, bylo pro mě docela těžké soustředit se jen na florbal," prohlásil Sladký, který v roce 2009 pomohl Vítkovicím v extralize k mistrovskému titulu.

Je nám líto, video expirovalo.
Utkání Vítkovice - Pixbo Wallenstam

K postupu do osmifinálové fáze pomohli Vítkovicím i hráči SSK Future, kteří porazili v základní skupině švýcarského mistra Wiler-Ersigen 7:4 a odsunuli jednoho z favoritů až na čtvrtou pozici. Future se ale loučil v prvním kole kvalifikace o čtvrtfinále, když podlehl Chodovu 4:5.

V elitní kategorii žen si zajistily postup ze základní skupiny přímo do čtvrtfinále tři české celky - mistrovské Herbadent SJM Praha 11, Vítkovice a FbŠ Bohemians. Poslední čtvrtý zástupce Liberec tam přešel přes osmifinále, v němž zdolal slovenskou Nemšovou 3:2.

Hráči Tatranu Střešovice
zdroj: ČT24 autor: ČT24
Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy