FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Curney se opět zapsal do superligové historie, Střešovice pokazily Vítkovicím jubileum

Tečku za 8. superligovým kola udělali v Ostravě florbalisté FBC a Sparty. Devátí Slezané prohráli s klubem z hlavního města 3:4, který se posunul na páté místo. Hranici 800 bodů v základní části překročil díky gólu a asistenci útočník hostů Jiří Curney, jenž je nejproduktivnějším hráčem historie domácí soutěže. Vedoucí Střešovice vyhrály na palubovce druhých Vítkovic 8:2 a zůstávají v čele bez jediného zaváhání a s náskokem šesti bodů.

Sestřih a ohlasy utkání FBC Ostrava - Sparta Praha

Třiatřicetiletý Curney, který přišel v létě do Sparty z Mladé Boleslavi, si v sezoně polepšil na 16 bodů za 12 tref a 4 asistence z osmi zápasů. Celkově má na kontě z 369 duelů rekordních 801 bodů za 446 gólů a 355 přihrávek.

Spartu v posledním měření sil před reprezentační pauzou dostal po 46 sekundách do vedení Slovinec Robert Košir. Před polovinou utkání otočili stav Lukáš Pešat s Ladislavem Gálem.

Ve 47. minutě vyrovnal Košir a v čase 51:03 získal Curney Pražanům vedení 3:2. Za 59 sekund navíc asistoval u přesilovkového zásahu Radima Křenka. O snížení se postaral 49 vteřin před koncem Daniel Chatrný.

Nejvyšší soutěž se znovu rozjede až ve čtvrtek 17. listopadu. Reprezentaci čeká od 5. od 13. listopadu mistrovství světa v Curychu a Winterthuru.

Beneš úřadoval ve Vítkovicích

Dvěma brankami a stejným počtem přihrávek se na střešovickém triumfu podílel útočník Marek Beneš.

Vítkovice ještě před samotným zápasem vzpomínaly. Oslavily totiž 30 let své úspěšné existence. V krátké historii dokázaly na domácí scéně posbírat sedm mistrovských titulů v mužské kategorii a šest v ženské.

I proto se proti sobě postavily v exhibičním utkání největší legendy klubu. "Je to neuvěřitelné, co v Ostravě mohlo vzniknout a jak to tady může fungovat. To je nádhera a děláme konkurenci celé republice i, dá se říct, zbytku světa. A já jsem strašně rád, že jsem toho byl součástí," přiznal trojnásobný mistr ligy Tomáš Sladký.

Střešovice se ovšem ke gratulantům nepřidaly, alespoň co se výsledku týče. Tatran získal na hřišti Vítkovic mezi 12. a 16. minutou náskok 4:0. Skóre otevřel Tomáš Hanák, který se po trefách Matěje Havlase a Jonáše Kreysy zapsal mezi střelce i podruhé.

Ve druhé třetině se za Střešovice prosadili Milan Meliš a Beneš. Až ve 43. minutě domácí zkorigovali stav díky Martinu Gattnarovi, za hosty ale zvýraznili rozdíl David Šimek s Benešem. Porážku zmírnil Jan Šebesta.

Vítkovice slavily jubileum, Střešovicím ale podlehly

Na druhé Vítkovice se bodově dotáhla mistrovská Mladá Boleslav, která zvítězila v Praze nad Chodovem 5:4. Hattrickem zařídil výhru kapitán Jan Natov.

Česká Lípa porazila Pardubice 8:2 díky čtyřem bodům za tři branky a jednu asistenci Jana Pešky. Liberec loupil v Otrokovicích po výhře 6:5 v prodloužení.

Útočník Ivan Pergler pomohl čtyřmi góly k vítězství Sokola Královské Vinohrady nad nováčkem z Karlových Varů 10:9 po samostatných nájezdech. Pražský celek se díky tomu posunul na osmé místo.

Po třech bodech nasbírali za Sokol Vojtěch Klápa (2+1) a Petr Hartman s Ondřejem Stuchlíkem (oba 0+3). Západočechům pomohl k zisku bodu gólem a třemi asistencemi Michal Klápa a hattrickem Daniel Nicklas.

Čtvrtí Bohemians zdolali Black Angels 9:8 i díky hattricku a jedné asistenci Jaroslava Petráka. Čtyři body za gól a tři přihrávky zaznamenal za vítěze také Filip Forman. Za Black Angels si připsali po třech bodech Jakub Renčín (2+1) a Jakub Boček (1+2).

Livesport superliga florbalistů – 8. kolo:

1. SC Vítkovice – Tatran Střešovice 2:8 (0:4, 0:2, 2:2)
Branky:
43. M. Gattnar, 56. Jan Šebesta - 12. a 16. T. Hanák, 39. a 55. Marek Beneš, 15. Havlas, 16. Kreysa, 34. Meliš, 47. D. Šimek.

FBC Česká Lípa – Sokoli Pardubice 8:2 (2:0, 2:0, 4:2)
Branky:
34., 55. a 58. Peška, 20. a 60. Kopič, 19. Kouba, 38. Štěrba, 59. Krajcigr - 43. A. Šmíd, 50. Zozulák.

Panthers Otrokovice – FBC Liberec 5:6 v prodl. (1:1, 3:2, 1:2 - 0:1)
Branky:
13. a 21. Vykopal, 28. Nehila, 33. Grich, 53. Halama - 17. Smutný, 36. Pařízek, 37. P. Ferdan, 59. Wiener, 60. Dlesk, 61. Stránský.

Chodov – Mladá Boleslav 4:5 (0:3, 2:0, 2:2)
Branky:
59. a 60. Komárek, 34. M. Vávra, 39. Dufek - 4., 15. a 46. Natov, 9. J. Bína, 15. Tokoš, 60. Tomašík.

TJ Sokol Královské Vinohrady - FB Hurrican Karlovy Vary 10:9 po sam. nájezdech (4:2, 2:5, 3:2 - 0:0)
Branky:
8., 14., 55. a 60. Pergler, 32. a 59. V. Klápa, 16. Plíhal, 17. Trojáček, 35. Kužel, rozhodující sam. nájezd Jan Procházka - 7., 28. a 42. Nicklas, 18. Torma, 21. Strachota, 28. M. Klápa, 32. Lebeda, 36. Korbel, 58. Svatek.

FbŠ Bohemians - Black Angels 9:8 (3:1, 4:5, 2:2)
Branky:
20., 22. a 23. J. Petrák, 16. Řehoř, 18. F. Forman, 24. Gajdoš, 35. Virga, 48. P. Šebek, 52. Malič - 15. a 46. Renčín, 25. M. Boček, 30. J. Boček, 33. Čáslava, 39. Ludvík, 40. Hromada, 60. M. Burian.

FBC Ostrava - Sparta Praha 3:4 (0:1, 2:0, 1:3)
Branky: 29. Pešat, 30. Gál, 60. Chatrný - 1. a 47. Košir, 52. Curney, 53. Křenek