Curney čtyřmi góly sestřelil Vítkovice a Boleslav opět vede Superligu

Florbalisté Mladé Boleslavi opět vedou Superligu. V repríze posledního Superfinále je v dohrávce sedmého kola čekaly Vítkovice a Boleslav zvítězila 6:3. Dramatický zápas rozhodli vítězové dvěma góly v samém závěru. Čtyřmi góly se o výhru zasloužil Jiří Curney. V tabulce je tak Boleslav stále stoprocentní a vede o dva body před Spartou, která stejným poměrem zdolala Pardubice. Vítkovice zůstaly čtvrté.

Florbalové utkání
zdroj: ceskyflorbal.cz

Ve šlágru kola se hráči Mladé Boleslavi dlouho tahali o výsledek s Vítkovicemi, které přijely bez tří zraněných opor. Od druhé třetiny ale měli vítězové navrch. Ovšem dvě vyloučení domácích hráčů v závěru za stavu 4:3 dala šanci hostům. Ti ji ale nevyužili, a když sami přišili o vyloučeného hráče, muž zápasu Curney dal pátý gól (svůj čtvrtý v zápase) a bylo rozhodnuto.

"Ze zápasu mám zatím dva dojmy. První je, že jsme odehráli zápas ve vysokém tempu a z týmu bylo cítit, že chce vyhrát. Podali jsme výborný týmový výkon. Druhý je, že Vítkovice jsou na útočné polovině velice nebezpečné a na to se do příštích zápasů budeme muset lépe připravit," řekl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

"Byl to od nás padesát minut dobrý zápas do obrany. Na to, kolik lidí nám ještě chybí a jaké góly jsme obdrželi, tak to bylo padesát na padesát. Mrzí mě přesilovky na konci, tam jsme měli zápas otočit. Poučíme se z toho," uvedl kouč Vítkovic Pavel Brus.

Sestřih a ohlasy utkání Ml. Boleslav - Vítkovice

Třetí Chodov vyhrál nad Českou Lípou 5:3 až díky čtyřgólovému obratu ve třetí třetině. Historicky první výhru v nejvyšší soutěži oslavil nováček Hattrick Brno, který zdolal Bohemians 5:4 po prodloužení.

Na duel v Kutné Hoře zavítalo 432 diváků a Sparta potvrdila roli favorita. "Byli jsme celý zápas ospalí a neměli jsme dostatečnou kvalitu v útočné fázi. I kvůli velkému množství ztrát byl výsledek na vážkách až do konce zápasu. Tohoto vítězství si hodně vážíme, ale musíme přidat v tréninku," řekl asistent trenéra Sparty Radek Skalička.

Chodov překvapení nedopustil a v poslední dvacetiminutovce zlomil odpor České Lípy. "První dvě třetiny jsme předvedli málo a do zatažené obrany soupeře jsme si moc šancí nevypracovali. Nicméně ve třetí třetině jsme Lípu zmáčkli a zaslouženě jsme zápas otočili," prohlásil trenér Chodova David Podhráský.

Hattrick Brno slavil díky brance Martina Nagyho, který po 59 vteřinách nastavení rozhodl svým druhým gólem v utkání. Se třemi body ale zůstávají Brňané poslední o skóre za Pardubicemi.

Tipsport superliga florbalistů - 7. kolo:

Mladá Boleslav - 1. SC Vítkovice 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)

Branky: 18., 38., 43. a 59. Curney, 29. J. Bína, 59. D. Šebek - 16. L. Hájek, 36. Kuczera, 43. Hatala.

Hattrick Brno - FbŠ Bohemians 5:4 v prodl. (0:2, 0:0, 4:2 - 1:0)

Branky: 54. a 61. Martin Nagy, 44. Coufal, 50. Grábl, 57. L. Ondráček - 8. V. Kopecký, 14. Forman, 45. Buršík, 48. M. Krebner.

Panthers Otrokovice - FBC Liberec 5:9 (1:4, 3:2, 1:3)

Branky: 30. a 35. Hrabal, 1. Haša, 32. Kostka, 51. Gál - 18., 34. a 37. Balatka, 12. Rozkovec, 12. P. Ferdan, 17. Šoltys, 43. J. Kopecký, 55. Světlík, 56. Kořínek.

Sparta Praha - Sokoli Pardubice 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)

Branky: 6. a 10. Pažák, 38. Juha, 40. Zouzal, 56. Pruner, 59. M. Čermák - 18. Šmíd, 22. Žáček, 29. Petržela.

Chodov - FBC Česká Lípa 5:3 (0:2, 1:1, 4:0)

Branky: 22. M. Krbec, 48. Ondrušek, 50. Matejčík, 56. Kašovský, 59. Mikeš - 16. a 36. z tr. střílení Krajcigr, 12. Karel.