Archiv D: 5x trenér

Chodov v závěru uzemnil Liberec a poskočil na druhé místo

Šlágr 18. kole superligy florbalistů vyzněl lépe pro favorizovaný Chodov. Celek z české metropole porazil Liberec 5:3 a posunul se v tabulce na druhé místo o čtyři body za vedoucí Mladou Boleslav. V neděli jej nicméně mohou předstihnout třetí Vítkovice i čtvrtá Sparta s odstupem dvou bodů.

Skóre na stranu pražského mužstva převážili ve třetí třetině Ondřej Plíhal s Markem Matejčíkem. "Bylo to velmi těžké utkání, které jsme si museli opravdu vybojovat. Proto si konečného výsledku velmi cením. Zároveň jsem si ověřil, že některé věci se asi nezmění ani v roce 2019," řekl tajemně trenér Chodova David Podhráský.

Ve druhém sobotním duelu zdolal Sokol Královské Vinohrady 7:6 v prodloužení Českou Lípu  a posunul se z předposledního na 11. místo právě před zmíněného soupeře a zároveň také před Pardubice. Rozhodl o tom v čase 62:19 Jan Svoboda, který dovršil hattrick. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí pomohl k výhře Petr Hartman.

Tipsport superliga florbalistů - 18. kolo:

Chodov - FBC Liberec 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky:
1. M. Vávra, 23. Strnad, 25. Vošta, 46. Plíhal, 60. Matejčík - 17. Kořínek, 29. P. Ferdan, 43. Rozkovec.

Sokol Královské Vinohrady - FBC Česká Lípa 7:6 v prodl. (3:1, 0:3, 3:2 - 1:0)
Branky: 14., 55. a 63. J. Svoboda, 1. a 57. Hartman, 15. Skřivánek, 60. O. Stuchlík - 25. a 30. Krajcigr, 43. a 56. Jansa, 14. Štěrba, 22. Kadlec.

Vítkovické hráčky porazily na Děkance Bohemians

Florbalistky Vítkovic se po stříbrném vystoupení na Turnaji mistryň vrátily úspěšně i do Extraligy. Na pražské Děkance porazily v duelu 16. kola domácí Bohemians 10:3. Poslední gól hostí vstřelila Kamila Paloncyová, která se v sestavě objevila poprvé od listopadu 2017. Bohemians v poslední minutě pouze dvěma góly korigovaly.