VK Lvi Praha - VK Trox Příbram

Chodov v bláznivé přestřelce udolal Spartu, vedoucí Střešovice dostaly výprask

Senzační porážku utrpěli florbalisté Tatranu Střešovice v 16. superligovém kole na hřišti FBC Ostrava. Jejich náskok v čele soutěže se po debaklu 4:9 snížil na dva body. Mistrovská Mladá Boleslav se totiž přiblížila po vítězství v Praze nad Black Angels 6:4. V pondělní dohrávce zdolal pátý Chodov 7:6 šestou Spartu, v rámci dohrávky 13. kola pak Bohemians padli s Black Angels 5:6 po prodloužení.

Sestřih a ohlasy utkání Chodov – Sparta

Na vítězství Chodova se podílel dvěma góly a asistencí Marek Vávra. Stejnou bilanci měl v dresu poražených Mikuláš Krbec. "Bylo to atraktivní utkání a diváci se až do konce nenudili, bohužel pro nás. My jsme tam měli velkou bojovnost, rvali jsme se jeden za druhého. Jsme spokojení, jsou to důležité body," řekl trenér Chodova David Podhráský.

Hráči FBC Ostrava dokázali na Tatran vyzrát stejně jako jejich městský rival Vítkovice, které v hale v pražských Řepích vyhrály v říjnovém 10. kole 6:4. V ostravské ČPP Aréně Střešovice prohrávaly ve 44. minutě už 0:6 a stav zkorigovaly i díky hattricku reprezentačního útočníka Marka Beneše, který se vrátil do sestavy Tatranu poprvé od 11. října.

"První třetina byla z naší strany úplně strašná, paradoxně jsme v ní dostali nejméně gólů. Pak jsme to museli trošku vytáhnout, šance jsme si vytvořili, ale Ostrava byla skvěle připravená. Všechno nám zblokovali a zaslouženě vyhráli," řekl útočník Tatranu Jan Meliš.

K vítězství Mladé Boleslavi nad Black Angels přispěl čtyřmi body za gól a tři asistence Milan Tomašík, dva góly a jednu přihrávku si za vítěze připsal Patrik Suchánek. "Za body jsem rád, ale hlavně za výhru, která je pro nás důležitá. Bylo to bojovné utkání. Víme, že Black Angels hrají tvrdě a ubojovali jsme to," prohlásil Suchánek.

V dresu Otrokovic, které vyhrály třetí z posledních čtyř zápasů, si vedle hvězdy utkání Gašpaříka připsal hattrick také Pavel Jurčík.

Florbalisté třetích Vítkovic vyhráli v České Lípě 7:3 a nedopustili další ztrátu po středeční domácí prohře s Bohemians (3:6). Právě čtvrtí Bohemians doma zdolali Hattrick Brno 10:6 a drží se o dva body za úřadujícím vicemistrem, ale mají ještě zápas k dobru.

Na vítězství Vítkovic se shodně třemi body za gól a dvě asistence podíleli Adam Zubek a Rostislav Gattnar. V dresu Bohemians proti Hattricku zazářil šesti body za dvě trefy a čtyři přihrávky Filip Forman a čtyři branky Pražanů vstřelil Patrik Šebek.

Pod vítězství devátého Liberce nad Sokolem Královské Vinohrady 7:2 se podepsal hattrickem Šimon Stránský.

Bohemians vedli v dohrávce 13. kola nad Black Angels už 5:3, ale dobře rozehraný zápas ztratili a pouze se přiblížili Vítkovicím na rozdíl jednoho bodu. Sedmí Black Angels na 5:5 vyrovnali 31 sekund před koncem třetí třetiny díky brance Jakuba Bočka, který si v utkání připsal čtyři body. Svou třetí asistencí se podílel v čase 64:04 na gólu svého dvojčete Matěje, jenž rozhodl svou druhou trefou v zápase.

Superliga florbalistů - 16. kolo:

Black Angels - Mladá Boleslav 4:6 (1:3, 2:1, 1:1)
Branky: 10. M. Boček, 31. T. Hanák, 35. J. Boček, 45. Renčín - 2. a 53. Suchánek, 37. a 54. Zakonov, 7. Tomašík, 17. D. Šebek.

FBC Ostrava - Tatran Střešovice 9:4 (1:0, 3:0, 5:4)
Branky: 25. a 59. Herblich, 17. Pešat, 25. Kuczera, 34. Gál, 41. Šubert, 44. Sládek, 53. Chatrný, 60. Klimscha - 45., 54. a 58. Marek Beneš, 54. Havlas.

Panthers Otrokovice - Sokoli Pardubice 13:2 (3:2, 7:0, 3:0)
Branky: 8., 12., 25., 32. a 39. Gašparík, , 34. z tr. střílení, 37. a 44. Jurčík, 11. a 37. Vykopal, 38. Máček, 47. M. Ležatka, 51. Maťcha - 10. Teichman, 19. Rusin.

Chodov - Sparta Praha 7:6 (3:1, 2:2, 2:3)
Branky: 27. a 53. M. Vávra, 3. Majer, 6. Řezáč, 17. Doubek, 32. Strnad, 51. Vošta - 34. a 56. M. Krbec, 18. Kolstrunk, 39. Zouzal, 58. Garčar, 60. Pruner.

Dohrávka 13. kola:
FbŠ Bohemians - Black Angels 5:6 v prodl. (1:1, 2:2, 2:2 - 0:1)
Branky: 30. a 42. F. Forman, 13. P. Šebek, 22. Gajdoš, 45. Hrabčák - 29. a 65. M. Boček, 3. M. Burian, 24. Renčín, 53. Obuškevič, 60. J. Boček.