58. Rally Šumava Klatovy

Chodov si poradil s Tatranem, Sparta přestřílela Ostravu

Mistrovský Chodov přehrál v 19. kole střešovický Tatran 7:3 a poskočil do čela tabulky. Mladá Boleslav má ale zápas k dobru proti Ústí nad Labem. Pražská Sparta si připsala divokou výhru 8:7 v prodloužení nad Ostravou a pojistila si čtvrtou příčku.

Florbalisté Chodova
zdroj: ceskyflorbal.cz

Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí zařídil vítězství Chodova útočník Tom Ondrušek.

"Hráli jsme velmi dobře do obrany a spolehlivě chytal Honza Barák. Jeden inkasovaný gól ve hře pět na pět je toho důkazem. Měli jsme plno šancí, které jsme neproměnili. Přestože i Tatran měl svoje šance, tak mohlo být skóre ještě výraznější," řekl trenér Chodova David Podhráský.

Čtvrtá Sparta vyhrála nad FBC Ostrava 8:7 v prodloužení a čtyřmi góly se v dresu vítězů zaskvěl Michal Kareš. Pěti body za čtyři branky a jednu asistenci pomohl Tomáš Kucharič k vítězství Znojma nad Pardubicemi 9:4.

Chodov si poradil se střešovickým Tatranem 7:3

Tipsport superliga florbalistů - 19. kolo:

TJ Znojmo - Sokol Pardubice 9:4 (2:1, 3:3, 4:0) Branky: 11., 16., 48. a 59. Kucharič, 35. a 57. Palát, 28. Kučera, 36. Sláma, 46. Pánek - 9. a 40. Janeček, 24. a 30. Kourek.

Chodov - Tatran Střešovice 7:3 (2:1, 3:1, 2:1) Branky: 7. a 45. M. Vávra, 24. a 60. Ondrušek, 18. Strachota, 29. Sýkora, 31. Mikeš - 19. Slavík, 38. M. Beneš, 60. Gašparík.

Sparta Praha - FBC Ostrava 8:7 v prodl. (2:1, 3:3, 2:3 - 1:0) Branky: 14., 26., 31., 42. Kareš, 44. a 62. Košir, 8. Pruner, 29. Zouzal - 19. a 33. Hrabal, 24. Eichner, 37. Mendrek, 48. Šimíček, 51. Klimscha, 57. Čonka-Skyba.