Sokolský zpravodaj

Mladá Boleslav drží náskok na čele superligy, Chodov v souboji o druhé místo nedal šanci Spartě

Florbalisté Mladé Boleslavi porazili ve 12. kole superligy doma Otrokovice 7:2 a vedou tabulku o čtyři body před druhým Chodovem, který už v pondělí v předehrávce vyhrál nad třetí Spartou 7:1. Mistrovské Vítkovice zdolaly Bohemians 10:7 a na čtvrtém místě jim unikly na rozdíl pěti bodů.

Utkání Chodov - Sparta Praha
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

V dresu lídra si proti Otrokovicím připsali shodně dvě branky a jednu asistenci Jiří Curney a Tomáš Chroust, tři přihrávky zaznamenal Tadeáš Chroust.

"Otrokovice přijely hlavně dobře bránit a myslím, že se jim to dvě třetiny dařilo. V zápase předvedl výborný výkon gólman (Otrokovic) Michaljovič. Soupeř velmi dobře řešil brejkové situace. S výsledkem musíme být hodně spokojeni," řekl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Vítkovice bodově táhl proti Bohemians Lukáš Hájek, autor dvou gólů a tři asistencí. Hattrickem a jednou přihrávkou pomohl k úspěchu Ostravanů Šimon Kuczera. Pražanům nepomohl k zisku ani hattrick Jakuba Šárky.

"Ve třetí třetině upadlo naše tempo a dostali jsme rychlé slepené góly. Předvedli jsme ale super morál, že jsme se zvedli a dotáhli zápas do vítězného konce," prohlásil trenér Vítkovic Pavel Brus.

Sedmibodové představení předvedl liberecký Radek Valeš, který při výhře nad Tatranem Střešovice 9:8 v prodloužení vstřelil tři branky a na čtyři přihrál. V čase 64:55 se také postaral o vítězný gól. Za hosty nasbíral pět bodů (2+3) Martin Pánek.

Sestřih a ohlasy utkání Chodov - Sparta Praha

Chodov nakročil proti Spartě k úspěchu už v první třetině, kterou vyhrál 3:0, a v závěrečném dějství navýšil náskok až na 7:0. Brankáři Michalu Rebrovi sebral čisté konto až 45 sekund před koncem v přesilové hře pěti proti třem Lukáš Ujhelyi.

"Strašně jsme chtěli vyhrát a na naší koncentraci na startu zápasu to bylo vidět. Když jsme měli vývoj ve vlastních rukou, hrálo se nám dobře. Navíc jsme perfektně plnili pokyny. A když bylo nejhůř, byl za námi výborný Rebro," chválil trenér Chodova David Podhráský.

Výsledky 12. kola superligy florbalistů:

Chodov - Sparta 7:1 (3:0, 0:0, 4:1)
Branky: 3. M. Koutný, 11. M. Krbec, 19. Ondrušek, 42. Mikeš, 56. M. Vávra, 56. Matejčík, 57. J. Koutný - 60. Ujhelyi.

Ostrava - Pardubice 7:6 (2:3, 0:2, 5:1)
Branky: 43., 46. a 57. Sládek, 9. Kaloč, 10. Sovják, 41. Daniš, 56. Stejskal - 11. a 39. Šmíd, 6. Oubrecht, 18. P. Pakosta, 35. Savický, 55. Teichman.

Česká Lípa - Hattrick Brno 7:8 v prodloužení (1:2, 3:2, 3:3 - 0:1)
Branky: 34. a 46. Ekl, 12. Jirsa, 23. Vlček, 40. M. Tichý, 50. Jansa, 55. Krajcigr - 53. a 58. Sládeček, 7. Fuchs, 11. Kůra, 25. Hronek, 35. J. Procházka, 48. Grábl, 61. Martin Nagy.

Mladá Boleslav - Otrokovice 7:2 (3:1, 0:1, 4:0)
Branky: 20. a 41. Curney, 43. a 45. Tomáš Chroust, 7. Höffer, 8. J. Bína, 53. Komárek - 14. a 32. Hrabal.

Vítkovice - Bohemians 10:7 (4:2, 3:1, 3:4)
Branky: 1., 27. a 60. Kuczera, 20. a 25. Hájek, 41. a 60. Jan Šebesta, 1. Sladký, 10. Rýpar, 22. Řezanina - 46. z tr. střílení, 53. a 53. Šárka, 3. Čihák, 14. M. Krebner, 26. V. Kopecký, 50. K. Krbec.

Liberec - Střešovice 9:8 v prodloužení (2:1, 3:2, 3:5 - 1:0)
Branky: 24., 47. a 65. Valeš, 8. a 32. Rozkovec, 11. Balatka, 36. J. Kopecký, 52. Čermák, 53. Baudisch - 20. a 60. Meliš, 50. a 52. Pánek, 21. Kreysa, 27. Josef Novák, 49. Sládeček, 58. Langer.

Královské Vinohrady - Black Angels 7:5 (1:2, 2:1, 4:2)
Branky: 52. a 60. L. Gregor, 15. M. Bína, 31. Skřivánek, 33. Strobach, 43. Hartman, 56. O. Stuchlík - 16. a 51. Hromada, 7. Jaroš, 27. Hněvkovský, 41. Bouček.