Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Čeští florbalisté přejeli dalšího outsidera, tentokráte Italy 13:0

Škofja Loka (Slovinsko) - Čeští florbalisté porazili ve čtvrtém vystoupení v kvalifikaci mistrovství světa Itálii 13:0. Pěti body za tři branky a dvě asistence k tomu přispěl útočník Matěj Jendrišák. Poslední duel čeká svěřence trenéra Radima Cepka už s definitivní jistotou účasti na prosincovém šampionátu v Rize v sobotu od 17:00 s domácím Slovinskem.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih florbalu Česko - Itálie s ohlasy

Češi se dostali do vedení po 89 vteřinách, z premiérové trefy v národním týmu se radoval Jan Šebesta. V polovině úvodního dějství proměnil trestné střílení Jendrišák a v první třetině překonali gólmana Mangiu ještě Šebek s Ondruškem.

V úvodu druhé dvacetiminutovky dvěma trefami dovršil hattrick Jendrišák a v 28. minutě se během 20 vteřin zapsali mezi střelce také Krajcigr a Tokoš. Nejdelší brankový půst v utkání ukončil v 50. minutě opět Šebesta, za 68 sekund zařídil dvouciferný stav Mikeš a výsledek ještě zvýraznili Suchánek, Ondrušek a Kuncman.

"Nechci, aby to vyznělo, že musíme každému dát třicet gólů, ale myslím si, že jsme dneska byli slabší a Italové předvedli v obraně poměrně obětavý a docela dobrý výkon," zhodnotil Tom Ondrušek. "Rozhodně to nebylo tak, že bychom to v půlce zápasu zabalili. Snažili jsme se, ale nedokázali jsme si najít vhodné pozice," dodal kanonýr Chodova.

"My jsme počítali s tím, že ne všech pět utkání zvládneme v plné koncentrovanosti. Navíc jsme dnes měli nastavený volnější den, což se asi také projevilo," doplnil asistent trenéra Zdeněk Skružný.

ČR - Itálie 13:0 (4:0, 4:0, 5:0)

Branky: 11. z trestného střílení, 21. a 24. Jendrišák, 2. a 50. Jan Šebesta, 17. a 59. Ondrušek, 13. Šebek, 28. Krajcigr, 28. Tokoš, 51. Mikeš, 53. Suchánek, 60. Kuncman. Rozhodčí: Hojbjerg, Skrubbeltrang (oba Dán.). Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 124.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy