World Athletics Continental Tour Gold 2024

Čeští florbalisté Polish Open nevyhráli, ve finále podlehli Finsku

Vratislav – Florbalová reprezentace skončila na turnaji Polish Open ve Vratislavi těsně pod vrcholem. Úřadujícím vicemistrům světa z Finska podlehla v souboji o titul 3:4. Suomi rozhodli mezi 39. a 47. minutou, kdy se třikrát gólově prosadili. Stíhací jízda svěřenců Radima Cepka více než korekci skóre na konečných 3:4 nepřinesla.

Finové se dostali do vedení už v sedmé minutě díky Lastikkově zásahu, ale během první třetiny stačil vyrovnat Beneš. Výběru ze země tisíce jezer vrátil náskok těsně před koncem druhé třetiny Kainulainen, čímž odstartoval rozhodující pasáž finálového klání.

Ve 45. minutě totiž Suomi zvýšili po vlastním gólu českého týmu a za dalších 121 sekund upravil při Tokošově vyloučení druhou brankou v utkání Kainulainen na 4:1. Sýkora s Šebestou sice vykřesali národnímu celku naději, ale čtvrtý gól už finský brankář za svá záda nepustil.

Polish Open florbalistů ve Vratislavi:

Finále: ČR - Finsko 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 16. Beneš (Řehoř), 48. Sýkora (Beneš), 54. Šebesta (Tomašík) - 7. Lastikka (Kainulainen), 39. Kainulainen (Lastikka), 45. vlastní, 47. Kainulainen (Ailio). Rozhodčí: Burek, Czarnecki (oba Pol.) Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 253.

O 3. místo: Norsko - Slovensko 9:2 (5:1, 2:0, 2:1).

O 5. místo: Německo - Polsko 7:1 (2:0, 4:0, 1:1).