Čeští florbalisté nestačili ani na Švýcarsko a z turnaje EFT odjíždějí bez bodu

Lausanne (Švýcarsko) - Českým florbalistům se nedařilo ani v závěrečném utkání na Euro Floorball Tour v Lausanne, v němž podlehli domácímu Švýcarsku 6:8 a skončili bez bodu poslední. Svěřenci trenéra Radima Cepka sice vedli 3:1 a 4:2, ale Švýcaři v závěrečné třetině zlomili vývoj utkání na svou stranu. Čtyřmi góly se na tom podílel Tim Braillard.

Utkání Česko - Švýcarsko
zdroj: ČTK/ZUMA/50/Monika Majer

Český tým po první třetině vedl 2:0 díky trefám Tokoše a Tomašíka, po snížení Laelyho v přesilovce po 20 vteřinách druhé části vrátil Cepkovu výběru dvoubrankový náskok v 28. minutě Matejčík. Na Engelovu trefu pak reagoval Ondrušek, ale další průběh utkání před 1412 diváky patřil domácím.

Ještě na konci druhého dějství snížil Buchli a po pauze po dvou trefách Braillarda a jedné Matthiase Hofbauera vedli Švýcaři 6:4. Baillard byl při chuti a odpověděl jak na snížení Tokoše, tak i Jendrišáka. Češi tak vyšli bodově naprázdno na třetím turnaji EFT za sebou.

Florbalisté nestačili na Švýcary

Švýcarsko - ČR 8:6 (0:2, 3:2, 5:2) Branky: 21. Laely (M. Hofbauer), 31. Engel (Meister), 38. Buchli (Laely), 45. Braillard (Laely), 45. M. Hofbauer (Reusser), 51. Braillard (Laely), 55. Braillard (Camenisch), 58. Braillard (Buchli) - 8. Tokoš (Sladký), 12. Tomašík (Sladký), 28. Matejčík (Ondrušek), 37. Ondrušek (Matejčík), 53. Tokoš (Suchánek), 58. Jendrišák z trestného střílení. Rozhodčí: Vilkki, Alakare (oba Fin.). Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 1412.

Finsko - Švédsko 4:3 (1:3, 1:0, 2:0).