Nordic Walking Tour Praha

Čeští florbalisté i florbalistky střelecky explodovali v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav - Nefalšované gólové hody si užili florbaloví fanoušci ve městě automobilů. Mužská i ženská reprezentace nadělila soupeřům třináct, respektive sedmnáct branek. Češi zvítězili nad Slovenskem 13:2 - David Šimek se trefil čtyřikrát. Svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského deklasovaly Německo 17:2 a zajistily si celkový triumf na turnají tří zemí. Pěti přesnými zásahy zazářila útočnice Adéla Bočanová.

České florbalistky
zdroj: ČTK autor: Koller Jan

Tým finského kouče Petriho Kettunena přehrál deváté mužstvo loňského MS v Rize výrazněji než v pátek, kdy zvítězil 9:5. Šimek se branky nedočkal, ale tentokrát skóroval už po 47 sekundách. Vzápětí zvýšil Veltšmíd, a přestože ve 12. minutě snížil Talarovič, náskok vrátil domácím opět Šimek. V závěru úvodního dějství se navíc prosadil i patnáctiletý Langer.

Druhou část ozdobili reprezentanti před 413 diváky pěti trefami a Šimek měl na kontě ve 38. minutě už čtyři. Kettunenův celek navyšoval skóre, soupeř gólmana Bauera podruhé překonal až za stavu 1:12. Poslední slovo měl šest vteřin před koncem talent Langer, který tak stihl za první dva duely v národním dresu tři branky.

"Po pátečním výkonu, který nebyl úplně přesvědčivý, jsme si řekli, že musíme hodně zlepšit všechny činnosti. Hlavně nasazení a koncentraci. Myslím, že se to povedlo. Od začátku jsme si šli za tím, že budeme dominovat a necháme tam všechno," řekl český útočník Ondřej Mikeš webu Českého florbalu.

Přípravný zápas florbalistů v Mladé Boleslavi:

ČR - Slovensko 13:2 (4:1, 5:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 1. D. Šimek (Jendrišák), 4. Veltšmíd (Jendrišák), 17. D. Šimek z trestného střílení, 20. Langer (M. Krbec), 28. Řehoř (Šebek), 37. Šebek (Sýkora), 37. Suchánek (Pražan), 38. Šebek (Jendrišák), 39. Valeš (Mikeš), 43. Gruber, 44. D. Šimek (Jendrišák), 49. D. Šimek (Veltšmíd), 60. Langer (M. Krbec) - 12. Talarovič z trestného střílení, 60. Mráz (Ujhelyi). Rozhodčí: Burek, Czarnecki (oba Pol.). Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 413.

Čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí si v utkání proti Německu připsala Martina Řepková a čtyři asistence zaznamenala Denisa Billá. Hattrick vstřelila také Hana Koníčková.

Češky proti šestému týmu posledního mistrovství světa v Tampere 2015 vedly v 17. minutě už 5:0 a těsně před koncem druhé třetiny zvýšila produktivní Bočanová na 9:1. V závěrečném dějství si reprezentantky vylepšily skóre ještě osmi dalšími trefami.

"Měli jsme míček na holích snad pětadevadesát procent času. Občas to v kombinaci samozřejmě drhne, ale byli jsme lepší po fyzické i technické stránce," řekl trenér českých florbalistek Miroslav Janovský.

"Snažili jsme se, aby hráčky byly za každé situace pozitivní," dodal Janovský, jehož tým před prosincovým mistrovstvím světa v Bratislavě čeká ještě na začátku listopadu turnaj Euro Floorball Tour ve švédském Malmö.

Turnaj tří zemí florbalistek v Mladé Boleslavi:

ČR - Německo 17:2 (6:1, 3:0, 8:1)

Branky a nahrávky: 3. Krupnová (Řepková), 5. Ratajová (Řepková), 7. A. Bočanová, 9. Koníčková (Leierová), 17. A. Bočanová (Enenkelová), 19. Řepková, 21. Řepková (Jiráková), 21. Koníčková (Billá), 38. A. Bočanová (Billá), 43. Ratajová (Krupnová), 48. A. Bočanová (Billá), 53. Koníčková (Leierová), 53. Urbánková (Plášková), 54. Čapková (Jiráková), 54. Mlejnková (Leierová), 55. A. Bočanová (Billá), 59. Plášková (Urbánková) - 18. Kleerbaumová (Grünewaldová), 50. Kuhlmannová (Bestová). Rozhodčí: Burek, Czarnecki (oba Pol.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 201.