Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Manželé

Češky si o zlato na juniorském MS nezahrají, v semifinále prohrály s Finkami

Na historické páteční vítězství nad Švédskem ve skupinové fázi mistrovství světa se českým florbalovým juniorkám navázat nepodařilo. V semifinále totiž prohrály v Uppsale s Finskem 2:5 a v neděli budou hrát od 12:30 o bronz se Švýcarskem, které podlehlo domácímu Švédsku 5:9. V dresu vítězek si připsala hattrick Suvi Hämäläinenová.

České juniorské florbalistky oslavují vítězství v utkání MS
zdroj: twitter.com/ČT sport

Na devátém šampionátu budou svěřenkyně trenéra Tomáše Martiníka bojovat o čtvrtý bronz. Třetí skončily v letech 2010 v Olomouci, o čtyři roky později v polském Zbaszynu a na minulém MS před třemi lety ve švýcarském St. Gallenu.

Finky poprvé udeřily ve 4. minutě po střele Alisy Kettunenové a ještě v první třetině zvýšila Hämäläinenová. Po jedenácti sekundách druhé třetiny překvapila brankářku Juulii Katajaovou střelou z vlastní poloviny hřiště Vanessa Rebecca Keprtová, ale v úvodu závěrečného dějství odpověděla Hämäläinenová.

V 52. minutě se během dvaceti sekund prosadily opět Kettunenová a Hämäläinenová a bylo to už 5:1. Výsledek zkorigovala 88 sekund před koncem z trestného střílení Michaela Kubečková.

"Stejně jako proti Švédsku jsme do toho nevstoupily úplně ideálně. Dostaly jsme dva góly, které ani nevím, jak padly. Do druhé třetiny se nám pak šlo hůř. Sice jsme dokázaly skórovat, ale i tak dnešní výkon prostě nestačil. Když Finky vedly, tak držely balónek na svojí půlce. Když jsme se na ně snažily zatlačit, tak nás jednoduše přehrály," řekla útočnice Kubečková webu Českého florbalu.

Kubečková, která stejně jako kapitánka Lucie Želízková má bronz ze St. Gallenu, stále doufá v další cenný kov. "Nebude to jednoduché, budeme se na to muset snažit zapomenout a poučit se z těch chyb, které jsme dneska udělaly. O to lepší výkon podáme, abychom aspoň nějakou medaili domů přivezly. Bude to hrozně těžké, protože už to, že jsme nepostoupily do finále, je velké zklamání. Takže i kdybychom zítra vyhrály, tak to nemůžeme brát úplně jako úspěch," dodala Kubečková.

Mistrovství světa juniorek ve florbalu v Uppsale (Švédsko):

Semifinále: ČR - Finsko 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
Branky: 21. Keprtová, 59. Kubečková z trestného střílení - 15., 42. a 52. Hämäläinenová, 4. a 52. Kettunenová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy