Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Zlatá Evropská liga mužů 2024

Češky odstartovaly Euro Floorball Tour porážkou s domácím Finskem

Porážkou s domácím Finskem 3:6 nakročily české florbalistky do turnaje Euro Floorball Tour v Turku. Finky táhly k prvnímu zisku zejména dvojčata Kauppiovy, hattrickem a asistencí se předvedla Veera, tři přihrávky zaznamenala Oona. Druhý zápas české svěřenkyně Lukáše Procházky odehrají v sobotu od 17:30 proti Švédsku.

Martina Řepková při utkání Euro Floorball Tour
zdroj: Český florbal autor: Anssi Koskinen

"Rozhodující byla naše strašná neefektivita. Měly jsme spoustu šancí, které jsme ale neproměnily. Finky je bohužel zužitkovaly, což si myslím, že nás stálo zápas," řekla webu Českého florbalu útočnice Martina Řepková.

Finky se poprvé prosadily v 10. minutě, kdy brankářku Moniku Šolleovou překonala Miisa Turunenová. Za 53 sekund vyrovnala Eliška Trojánková, ale domácím hráčkám vrátila náskok v 18. minutě Veera Kauppiová.

Hned po 20 sekundách druhého dějství zvýšila Alma Laitilaová na 3:1 a brankami v 28. a 40. minutě dovršila hattrick Veera Kauppiová.

Po 111 sekundách závěrečného dějství snížila na 2:5 Karolína Suchá a v 56. minutě vykřesala naději na obrat Anna Brucháčková.

Finky si však závěr pohlídaly a 41 sekund před koncem při power-play dovršila výsledek gólem do prázdné branky Johanna Homiová.

"Určitě jsme doufaly, že se potom ještě chytneme. Samozřejmě jde o poslední akci před mistrovstvím světa, takže ani nechceme odhalit všechny naše karty. Do duelu jsme šly s plánem, který jsme víceméně držely, ale již zmiňovaná neefektivita nás trápila," uvedla Řepková.

"Proti Švédsku musíme být disciplinované a držet se našeho plánu. Ony nám mnoho šancí nenechají, a právě o to důležitější bude, je proměnit," dodala.

Euro Floorball Tour žen v Turku:

Finsko – Česko 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Turunenová (V. Kauppiová), 18. V. Kauppiová (O. Kauppiová), 21. Laitilaová, 28. V. Kauppiová (O. Kauppiová), 40. V. Kauppiová (O. Kauppiová), 60. Homiová – 11. Trojánková (Beránková), 42. Suchá (Maroszová), 56. A. Brucháčková (Ratajová). Vyloučení: 1:0. Bez využití.

Švédsko – Švýcarsko 6:2 (3:1, 1:1, 2:0).

Juniorky:

Finsko – Česko 7:8 po sam. nájezdech (1:3, 4:2, 2:2).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články