Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jezdectví 2024

Českému florbalu v minulé sezoně vládli Němeček a Krupnová

Obránce Ondřej Němeček ze Střešovic a útočnice Eliška Krupnová ze švédského klubu Pixbo Wallenstam ovládli anketu Florbalista sezony. Čtyřiadvacetiletý Němeček získal toto ocenění poprvé. O pět let starší Krupnová obhájila prvenství z posledních dvou ročníků a celkově posedmé.

Ondřej Němeček
zdroj: Facebook.com/tatranstresovice

Němeček se dostal spolu s loňským vítězem ankety Markem Benešem, klubovým spoluhráčem ze Střešovic, a brankářem Lukášem Bauerem z Mladé Boleslavi do All Star týmu na MS. V lednu jej magazín Innebandymagazinet vyhlásil osmým nejlepším florbalistou roku 2022, ještě o čtyři pozice lepší byl Marek Beneš, který letos skončil v domácí anketě druhý. Třetí by další útočník Filip Langer ze švédského Kalmarsundu. V 22. ročníku ankety se stal Němeček jedenáctým hráčem, který se dostal na trůn. Rekordmanem je s osmi triumfy Matěj Jendrišák.

Krupnová byla s 28 góly z 26 utkání jedenáctá v tabulce střelců základní částí švédské ligy a s 37 body se zařadila na 21. pozici. V osmi zápasech play off zaznamenala sedm branek a čtyři přihrávky. Innebandymagazinet ji po vítězství z roku 2020 tentokrát zařadil na sedmé místo, o jedno níže než za předloňský rok. Druhá skončila opět Denisa Ratajová z Zugu a třetí Vanessa Rebecca Keprtová ze švédského Rönnby.

Nejužitečnějším hráčem superligy zvolili florbalisté stejně jako loni Marka Beneše. V ženské extralize získala ocenění Anna Brucháčková z Bulldogs Brno. Nejlepším brankářem se stal počtvrté za sebou a celkově popáté Lukáš Bauer. Brankářkou sezony je podeváté rekordmanka Jana Christianová z Chodova.

Nejlepšími juniory jsou Adam Zubek z Vítkovic a Brucháčková. Nejlepším trenérem mužů byl zvolen podruhé za sebou Milan Fridrich z Tatranu Střešovice, který byl v hráčské kariéře dvakrát i Florbalistou sezony. Nejlepší dvojicí rozhodčích jsou poprvé Jakub Furmánek a Vlastimil Štolc. Hvězdami sezony se stali popáté v řadě Langer a podruhé za sebou Keprtová.

Anketa Florbalista sezony 2022/23:

Florbalista sezony: 1. Ondřej Němeček, 2. Marek Beneš (oba Tatran Střešovice), 3. Filip Langer (FBC Kalmarsund/Švéd.), 4. Filip Forman (FbŠ Bohemians), 5. Matěj Havlas (Tatran Střešovice).

Florbalistka sezony: 1. Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam/Švéd.), 2. Denisa Ratajová (Zug/Švýc.), 3. Vanessa Rebecca Keprtová (Rönnby/Švéd.), 4. Anna Brucháčková (Bulldogs Brno), 5. Michaela Mlejnková (FBC Ostrava).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články