Praha - České juniorky se mohly stát prvním týmem v historii, který by porazil švédskou reprezentaci a odsoudil by ji tak na čtvrtou, nemedailovou příčku. Sen o vítězství nad Švédskem se však nesplnil.
České juniorky skončily na florbalovém MS bez medaile
"Motivace je velká, můžeme být první českou reprezentací, která porazila švédský národní tým. Víme, že jsou favoritky, ale v posledním zápase na EFT jsme s nimi dokázaly vydřít remízu," řekl před zápasem trenér Miroslav Janovský.
Švédky začaly lépe a dostaly se do vedení v 6. minutě, ale o další minutu později bylo srovnáno. Po přihrávce Magdaleny Klímové dostala míček do švédské branky Barbora Sádková. Pak přišla slabší chvilka českých hráček a hned z toho bylo nepříznivé skóre pro výběr Miroslava Janovského. Seveřanky tak vedly 3:1.
Hráčka Liberce Michaela Mlejnková vykřesala naději na dobrý výsledek, když snížila v přesilovce na 2:3. Švédky se do konce první třetiny prosadily ještě jednou zásluhou Sjödinové a vrátily tak na svou stranu opět dvoubrankové vedení.
Ve druhé třetině se opět český celek přiblížil na rozdíl jediné branky. Barbora Sádková zaznamenala druhou trefu v zápase. Hráčka mistrovského Herbadentu umístila svou tvrdou střelu přesně. Ale ani tato radost ze snížení netrvala dlouho. Jakobssonová rozjásala švédskou lavičku gólem na 5:3. Český národní tým nakonec prohrál 3:6 a ze světového šampionátu v Nitře si bronz neodveze.