Následuje
Švédská rallye

České florbalistky porazily Finsko a slaví historické druhé místo

Praha České hráčky dosáhly na historický úspěch. Díky vítězství 5:4 na samostatné nájezdy nad Finskem skončily poprvé na druhém místě v turnaji Euro Floorball Tour za vítězným Švédskem a navíc si připsaly teprve třetí vítězství nad týmem Finska. Hrdinkou zápasu se stala brankářka Lenka Kubíčková, která pochytala všechny tři finské nájezdy a dovedla zápas do vítězné konce.

České florbalistky
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Finky v hale na Podvinném mlýně rychle získaly dvoubrankové vedení. V páté minutě překonala brankářku Kubíčkovou Lirkkiová a za 138 vteřin se trefila i Luomaniemiová. Český tým snížil v polovině úvodní části při vyloučení Manninenové díky Bočanové.

Ve druhé třetině smazala ztrátu Krupnová, ale Seveřanky ve 41. minutě během 31 vteřin opět odskočily na rozdíl dvou branek. Ve 47. minutě se trefila Řepková a hned za minutu vyrovnala Bachmaierová. V nájezdech skórovala jen Urbánková, Kubíčková ze tří pokusů Finek ani jednou neinkasovala.

"Vítězství je pro mě podobně cenné jako to se Švýcarskem. Potřebovali jsme, aby nějaká výhra přišla, aby s tou chutí, která doteď byla, to bylo ještě okořeněné. Aby hráčky viděly, že ač před sebou máme ještě spoustu práce, tak ta cesta, po které jdeme, je správná," řekl serveru florbal.cz trenér Janovský.

Omlazený kádr se podle něj s domácím představením popasoval dobře. "Cítil jsem z holek takové lehké napětí. Bály se, že by ten turnaj nemusel výsledkově vůbec vyjít, a výsledky s Finskem a Švýcarskem jsou úplně super," doplnil Janovský. "Výsledky nepřeceňuji, hlavně z hlediska výkonů, neboť jsme zhruba na třiceti procentech toho, kde bychom chtěli být na mistrovství. Jedná se hlavně o florbalové věci," dodal.

Florbalistky druhým místem dosáhly největšího úspěchu v EFT

ČR - Finsko 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. A. Bočanová (Vojáčková), 35. Krupnová (Urbánková), 47. Řepková (Sládečková), 48. Bachmaierová (Vojáčková), rozhodující sam. nájezd Urbánková - 5. Lirkkiová (E. Kujala), 7. Luomaniemiová (Rantalaová), 41. Pollanenová (Luomaniemiová), 41. Sipilainenová (Rantalaová). Rozhodčí: Edinová, Nilssonová (obě Švéd.). Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. Diváci: 350.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy