Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika

České florbalistky podlehly Finsku i podruhé

I ve druhém přípravném utkání české florbalistky nenalezly recept na domácí Finky. Po páteční porážce 3:5 dnes podlehly domácím hráčkám 3:8. Oona Kauppiová pomohla k výhře domácích hattrickem.

České florbalistky
zdroj: Martin Flousek/www.ceskyflorbal.cz

České florbalistky prohrály i ve druhém přípravném utkání v Eerikkilä s domácím Finskem. Po páteční porážce 3:5 dnes podlehly bronzovému týmu z předloňského mistrovství světa z Neuchatelu 3:8. Hattrick za vítězky vstřelila Oona Kauppiová a čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí si připsalo její dvojče Veera.

Finky do poloviny úvodní třetiny získaly dvoubrankový náskok právě díky sestrám Kauppiovým – skóre otevřela ve 4. minutě Veera a potom se prosadila Oona. V 15. minutě sice snížila svou třetí brankou ve dvou zápasech kapitánka Eliška Krupnová, ale za 27 sekund upravila na 3:1 Hanna Niemeläová. Díky Elišce Chudé tým kouče Saschy Rhynera opět snížil, ale 19 sekund před pauzou se znovu prosadila Oona Kauppiová.

Ve druhém dějství skórovala jen domácí Meri-Helmi Höynäläová a mezi 50. a 53. minutou unikl domácí tým díky gólu Elli Kylmäluomaové a trefám Veery a Oony Kauppiové shodně v přesilových hrách už do vedení 8:2. Výsledek jen zkorigovala Eliška Trojánková.

"Řekla bych, že Finky dneska byly od začátku až do konce o krok, ne-li o dva, dřív v každém souboji. Tím pádem jsme dnes ty souboje nevyhrávaly a mohlo se tak zdát, že byly tvrdší než včera. Nedokázaly jsme se prosadit ani v soubojích jeden na jednoho a myslím si, že vlastně ve všech směrech jsme dnes byly za naším soupeřem," řekla obránkyně Kamila Paloncyová.

"My jsme se přijeli soustředit na proces a výsledky pro nás tak úplně důležité nejsou. Nějaké odpovědi na naše otázky jsme dostali převážně ve včerejším zápase a ten dnešní nám ukázal zase trošku něco jiného včetně slabin v naší hře. Jsme ale spokojení, že jsme po deseti měsících mohli zorganizovat konečně společnou akci. Máme před sebou spoustu práce," uvedl asistent trenéra Jakub Robenek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy