Ostrava - Jihlava

Česká Lípa na premiérový triumf nenavázala, Chodov přestřílel Spartu

Česká Lípa – Svůj historicky první duel v superlize na půdě Ostravy zvládli na jedničku. Domácí debut proti Otrokovicím však českolipským svěřencům trenérky Lenky Bartošové nevyšel a prohráli vysoko 2:8. V dalším ze zápasů těsně uspěl Chodov, který porazil Spartu 7:6.

Českou Lípu při domácím debutu vypráskaly Otrokovice

Výhru Otrokovic v České Lípě řídili před 430 diváky Petr Kittel a Marek Zapletal, kteří shodně vstřelili hattrick. "Věděli jsme, že to bude horká půda, očekávali jsme spoustu těžkých soubojů jeden na jednoho. Preferovali jsme proto rychlou kombinační hru a postupně jsme domácí přehrávali," řekl trenér Otrokovic Karel Ševčík.

Další nováček Ústí nad Labem ani podruhé nebodoval a prohrál doma s Pardubicemi 2:9. Za Sokol se třikrát trefil Ivo Teichmann. V předehrávce 3. kola vyhráli Bulldogs Brno nad Libercem 8:4.

Florbalisté mistrovského Chodova porazili v dohrávce v pražském derby Spartu 7:6 a vyhráli i svůj druhý zápas v novém ročníku. Pro hosty to byl premiérový duel v sezoně. Čtyřmi body za gól a tři asistence se podílel na výhře Chodova útočník Marek Vávra.

Chodov vedl ve 28. minutě už 5:0, ale po finiši Sparty se musel o tříbodový zisk strachovat. "První třetinu jsme odehráli fantasticky, poté jsme dostali dva takové náhodné góly, po kterých se nám hra rozpadla, a zbytek zápasu už byl spíš o vůli," řekl trenér Chodova David Podhráský.

Výsledky superligy florbalistů

2. kolo

FBC Česká Lípa - Panthers Otrokovice 2:8 (1:1, 0:3, 1:4) Branky: 8. Jansa, 43. Jakub Novák - 15., 50. a 58. Kittel, 30., 37. a 58. Zapletal, 35. Sovják, 58. Jurčík.
Ústí nad Labem - Sokol Pardubice 2:9 (1:1, 0:4, 1:4) Branky: 11. J. Horák, 48. Kolstrunk - 20., 57. a 59. Teichman, 22. a 60. Gregor, 34. a 54. Janeček, 25. Kourek, 27. vlastní Täuber.

3. kolo

Bulldogs Brno - FBC Liberec 8:4 (2:2, 3:0, 3:2) Branky: 2. a 39. Černoch, 4. a 44. P. Kadlec, 28. a 59. Sládeček, 40. J. Bauer, 57. Koláčný - 48. a 49. Salát, 13. Marek, 16. Klucho.