Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Fotbal: Magazín UEFA

Češi si vyšlápli i na Finsko, opět triumfovali po nájezdech

Po pátečním cenném skalpu Švédů zapsala česká reprezentace v rámci Euro Floorball Tour další vítězství po samostatných nájezdech. Tentokrát udolala ve švýcarském St. Gallenu 5:4 Finy. Rozhodující "penaltu" znovu proměnil Josef Rýpar. Závěrečné utkání na turnaji čeká svěřence trenéra Jaroslava Berky v neděli od 14:30 proti domácímu Švýcarsku. Přímý přenos sledujte exkluzivně na ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
Florbalisté na EFT porazili po Švédech i Finy

Oproti úvodnímu duelu se Švédskem se zařadil do české sestavy také útočník Tom Ondrušek, který tak sehrál jubilejní 100. zápas v národním týmu.

"Podle mých představ by bylo, kdybychom vyhráli v základní hrací době. Jsme k sobě kritičtí, a i když jsou oba výsledky skvělé, tak jsme pořád udělali dost chyb. Dali jsme hodně gólů na to, abychom vyhráli těsné zápasy, ale měli bychom jich méně dostat. Triumfu si samozřejmě vážíme. Je to pro nás druhý super večer," řekl Ondrušek.

Berkův výběr vedl proti Finsku od 7. minuty. Po přihrávce Filipa Langera otevřel skóre Matěj Havlas. V polovině utkání zvýšil po další Langerově asistenci Marek Beneš. Hned za 23 sekund však snížil Konsta Tykkyläinen.

Je nám líto, video expirovalo.
Téma SZ: Florbaloví reprezentanti Maroszová a Beneš

Po 18 vteřinách třetí třetiny vyrovnal Eetu Sikkinen, ale ve 45. minutě vrátil Čechům náskok Filip Forman. Za 69 sekund ovšem znovu smazal ztrátu Sikkinen. Nerozhodla ani Rýparova branka v čase 56:41 z trestného střílení, protože za 61 vteřin vynutil nájezdy Eemeli Salin.

V rozstřelu se prosadili Adam Delong, Rýpar i Marek Beneš, za Finy uspěl proti Martinu Benešovi jen Miko Kailiala. Češi v 54. vzájemném utkání zdolali Finy teprve popáté.

Proti Švýcarům budou Češi útočit na triumf v turnaji. "Vyhrát jakýkoli turnaj je skvělé, ale pro nás je nejdůležitější celý proces a to, že víme, kde se nacházíme směrem k mistrovství světa. Je důležité zvládat těžká utkání a já předpokládám, že i nedělní zápas se Švýcary bude náročný," dodal Ondrušek.

Česko - Finsko 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 7. Havlas (Langer), 31. Marek Beneš (Langer), 45. F. Forman (M. Krbec), 57. Rýpar z trestného střílení, rozhodující sam. nájezd Rýpar - 31. Tykkyläinen (Lastikka), 41. Sikkinen, 46. Sikkinen (Lehkosuo), 58. Salin (Kainulainen). Rozhodčí: Zurbuchen, Wehinger (oba Švýc.). Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 783.

Švýcarsko - Švédsko 6:5 po sam. nájezdech (0:0, 2:3, 3:2).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články