Následuje
BasketManie

Češi bez obtíží zvládli Dány a zahrají si semifinále

Göteborg – Čeští florbalisté porazili ve čtvrtfinále MS své dánské soupeře jednoznačně 5:1 a zahrají si na turnaji semifinále. Ve vstřelení více branek jim přitom zabránil jen vynikající dánský gólman. V semifinále budou soupeřem Čechů silní Finové. 

Utkání Česko - Dánsko
zdroj: ČTK/PR/Český florbal

Češi nastoupili opět stejně jako proti Estonsku v brance s Barákem a od začátku dobývali zataženou defenzivu Dánů. Nejvíce práce měl brankář Wede se střelou Curneyho. Na druhé straně se ke střele dostal Hedorf, ale minul. Čeští florbalisté měli nadále jasnou převahu a ve 12. minutě střelou z dálky k pravé tyči otevřel skóre Suchánek. Dánové pak začali také hrozit, Barák chytil další Hedorfův pokus a Jacob Manniche Andersen před odkrytou brankou trefil bránícího Deutsche.

Po 31 vteřinách druhého dějství Češi zvýšili, když z podobné pozice jako Suchánek překonal dánského gólmana Podhráský. Při Tomašíkově vyloučení střílel opět Hedorf, na druhé straně dorážel v oslabení po Jendrišákově pokusu Mikeš, balónek se odrazil od horní tyče za brankovou čáru, ale sudí Fondell s Vuolou to neviděli.

Cepkův tým ale rychle pojistil vedení. Nejdříve se prosadil v 26. minutě Tokoš a za 101 vteřin skóroval ze středu také Jendrišák. Mezitím ještě Dóža trefil tyč, pak ale už skončila za Wedeovými zády Jelínkova tečovaná rána. Při Tokošově pokusu zase Dánům pomohla tyč. Ta pomohla i Barákovi po bekhendu Steffena Jensena, až při vyloučení Heřmanského tečoval Krogsgaardovu střelu do sítě Brian Jensen.

V rozhodnutém zápase už Češi šetřili síly na dva víkendové duely o medaile, do hry se po Heřmanském dostali také Fridrich a Zozulák. I přes další šance se už skóre nezměnilo. Největší z české strany měl Curney, za Dány Niklas Jensen.

ČR - Dánsko 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Suchánek (Veltšmíd), 21. Podhráský (Jendrišák), 26. Tokoš (Sladký), 28. Jendrišák (Deutsch), 32. Jelínek (Ondrušek) - 39. B. Jensen (Krogsgaard). Rozhodčí: Fordell, Vuola (oba Fin.). Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 2098.

Sestava ČR: Barák - Deutsch (35. Heřmanský), Podhráský, Veltšmíd, Suchánek, Jelínek, Sýkora - Curney, Jendrišák, Natov - Tokoš, Tomašík, Sladký - Dóža, Mikeš, Ondrušek - od 41. navíc Fridrich, Zozulák. Trenéři: Radim Cepek a Zdeněk Skružný.

Radim Cepek (trenér ČR): "Celou dobu jsme měli utkání pod kontrolou. Kluci hráli, co jsme potřebovali - tvořili hru, tlačili se do branek a zakončení, snažili se hrát aktivně celých šedesát minut. Dali jsme uklidňující góly a pak se zápas dohrával. V semifinále budeme hrát proti úplně jinému soupeři, čeká nás daleko jiná obrana. Musíme hrát dál aktivně."

Hlavní zprávy