Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally ČR 2024

Bronzové juniorky. Florbalistky závěrečný duel na MS v Lahti zvládly s přehledem

České florbalistky vybojovaly na světovém šampionátu již čtvrtý cenný kov v řadě. V utkání o třetí místo přehrály Švýcarsko 5:1 a z Lahti tak odjíždí s bronzem na krku. Gólem a asistencí pomohla českým nadějím Andrea Břeská. Titul obhájily Švédky, které zdolaly domácí Finky 4:2 a triumfovaly celkově poosmé.

Radost bronzových juniorek
zdroj: Český florbal

Skóre otevřela v čase 13:50 Valentýna Zerzánová a 80 sekund před koncem první třetiny zvýšila náskok Lucie Baldreichová. Ve druhé části svěřenkyně trenéra Tomáše Martiníka definitivně rozhodly.

Ve 29. minutě skórovala Linda Fuchsová a vteřinu před druhou pauzou upravila Břeská už na 4:0. V 51. minutě sice sebrala Elišce Svrčkové čisté konto Salome Müllerová, ale 96 sekund před koncem pečetila výsledek Nela Sikorová.

Bronzové oslavy v české kabině
zdroj: Český florbal

"Snily jsme o tom, že vyhrajeme poslední zápas. Byť jsme věřily, že to bude ten finálový. Každopádně včerejšek nezměníme a myslím si, že jsme odvedly skvělý výkon," řekla po utkání webu Českého florbalu Břeská.

"Tím, že se tým vzchopil po té prohře (s Finskem 2:3 v prodloužení), jsme prokázaly jeho sílu. Každá na sebe můžeme být pyšná. Byla by velká škoda, kdyby toto posloužilo jako cokoliv jiného než motivace, protože všechny holky z našeho cyklu jsou výjimečné. Doufám, že se budeme vídat na hřišti ještě hodně dlouho," uvedla.

Češky navázaly na třetí místa z let 2018 a 2021 a předloňské historické stříbro z Katovic. Na jedenáctém světovém šampionátu vybojovaly šestou medaili. Bronz získaly také v letech 2010 v Olomouci a o čtyři roky později.

Mistrovství světa juniorek ve florbalu v Lahti:

O 3. místo:

Česko – Švýcarsko 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 14. Zerzánová, 19. Baldreichová, 29. Fuchsová, 40. Břeská, 59. Sikorová – 51. Müllerová.

Finále:
Finsko - Švédsko 2:4 (0:1, 0:1, 2:2).

O 7. místo:
Dánsko – Norsko 9:5 (3:1, 4:1, 2:3).

O 9. místo:
Lotyšsko – Německo 6:2 (2:0, 1:1, 3:1).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články