BBV po 25 letech

Brno otočilo duel proti nováčkovi z Ústí až v závěru, Boleslav rozdrtila Liberec

Drtivým vítězstvím 13:4 opanovali florbalisté Mladé Boleslavi duel s Libercem a posunuli se tak do čela superligové tabulky o dva body před Vítkovice, jejichž hráči podlehli v Praze Chodovu 4:6. Famózní výkon přitom podal Jiří Curney, který si připsal sedm bodů za hattrick a čtyři asistence. V dohrávce pak Brno přetlačilo Ústí nad Labem díky dvěma gólům Davida Sládečka v závěru utkání.

Florbalové utkání
zdroj: ceskyflorbal.cz

Mladá Boleslav si snadno poradila s Libercem

"Zápas nám sedl, rozdíl ve skóre mohl být i vyšší, ale s výsledkem i výkonem jsme spokojeni," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera, jehož tým si spravil chuť po týden staré porážce na hřišti Vítkovic 5:6 po samostatných nájezdech.

Trenér Vítkovic Pavel Brus na webu Českého florbalu komentoval porážku s Chodovem. "Byl to zápas v solidním tempu. V takto vyrovnaných duelech rozhodují malé chyby a těch jsme dnes udělali až moc. V kombinaci s velkými šancemi, které jsme neproměnili, nás to stálo tři body," řekl.

Jeho protějšek David Podhráský řekl: "Nám se dařilo snižovat v průběhu zápasu četnost našich chyb, proto jsme vyhráli. Děkuji divákům za velkou podporu."

Sparta v pražském derby zdolala Tatran Střešovice 6:4, přičemž ve 29. minutě vedla už 6:1. "Po polovině zápasu jsme i svojí nedisciplinovaností pustili Tatran zpátky do hry, ale po důrazné promluvě v kabině před třetí třetinou jsme se vrátili ke kvalitní obranné hře a dovedli zápas do vítězného konce," uvedl trenér vítězů Radek Skalička.

I třetí nedělní duel se hrál v Praze, Pardubice na Děkance slavily výhru 8:3 nad FbŠ Bohemians. Hattrickem k tomu pomohl Jan Kourek.

V souboji nováčků v sobotu vyhrálo Znojmo nad Českou Lípou 7:6 v prodloužení. V dresu Severočechů nezabránil porážce hattrickem Jan Spilka.

Hráči FBC Ostrava vyhráli nad Otrokovicemi 3:2 v prodloužení, když vyrovnal 55 sekund před koncem třetí třetiny Dominik Eichner a v čase 64:44 rozhodl Šimon Kuczera.

V dohrávce kola Brno udolalo hosty z Ústí nad Labem 7:4. Jihomoravané vedli 3:1 a vypadalo to na jasnou záležitost, ale nováček se vzepjal k obratu a ve třetí třetině vedl rázem 4:3. Poté se ale dvakrát prosadil David Sládeček a uklidnil Brňany. V závěru přišly ještě pojistky Davida Coufala a Petra Kadlece.

Tipsport superliga florbalistů - 10. kolo

FBC Ostrava - Panthers Otrokovice 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0) Branky: 43. Miške, 60. Eichner, 65. Kuczera - 6. Ťopek, 46. Michal Nagy z trestného střílení.

TJ Znojmo - FBC Česká Lípa 7:6 v prodl. (3:2, 1:1, 2:3 - 1:0) Branky: 2. a 5. Čihal, 15. Sláma, 23. Palát, 53. Krejčíř, 58. Jan Novák, 63. Šindelář - 10., 41. a 45. Spilka, 8. a 45. Dzierža, 32. Ekl.

Mladá Boleslav - FBC Liberec 13:4 (4:2, 6:1, 3:1) Branky: 48., 56. a 60. Curney, 26. a 29. Tadeáš Chroust, 32. a 38. Tomáš Chroust, 10. Natov, 11. T. Novák, 18. Kološ, 19. Rožnovják, 27. Krajcigr, 35. Tomašík - 10. a 20. Valeš, 37. Böhm, 52. Baudisch.

FbŠ Bohemians - Sokol Pardubice 3:8 (1:1, 0:3, 2:4) Branky: 50. a 51. Šárka, 12. Kieler - 16., 30. a 53. Kourek, 34. a 59. Teichman, 36. a 47. P. Pakosta, 49. Bílý.

Chodov - 1. SC Vítkovice 6:4 (2:3, 2:0, 2:1) Branky: 15. a 55. Ondrušek, 19. Vacenovský, 34. M. Koutný, 40. Pražan, 55. M. Podhráský - 14. Hubálek, 15. Gál, 16. Sova, 53. Hájek.

Sparta Praha - Tatran Střešovice 6:4 (3:1, 3:3, 0:0) Branky: 19. a 29. Ujhelyi, 17. Pruner, 20. Svatoš, 21. Košir, 24. Zouzal - 14. a 38. Meliš, 30. O. Němeček, 34. M. Beneš.

Bulldogs Brno - Ústí nad Labem 7:4 (2:1, 1:2, 4:1) Branky: 10. a 59. Coufal, 47. a 56. Sládeček, 5. V. Hrubý, 25. J. Bauer, 60. P. Kadlec - 6. Kolstrunk, 34. Josef Novák, 35. Koník, 42. Stibor.