Boleslavští florbalisté rozstříleli ve druhém čtvrtfinále Ostravu 14:3

Mladá Boleslav – Hráči Mladé Boleslavi ovládli základní část a stejně suverénně si zatím počínají i v play-off. V úvodním čtvrtfinále proti Ostravě se Středočeši ještě rozehřívali, druhé už však proměnili ve svůj střelecký koncert a zvítězili 14:3. Šesti body za gól a pět asistencí se na tom podílel obránce Petr Kološ. Všech dosavadních sedm duelů play-off ovládly domácí celky.

Florbalisté Mladé Boleslavi
zdroj: florbalmb.cz autor: Štěpán Tomš

Rovněž i na druhou výhru před vlastním publikem dosáhl mistrovský Chodov, který zdolal Otrokovice 6:2, a také Vítkovice po výhře nad Bulldogs Brno 7:6. Tatran Střešovice vstoupil do série vítězstvím v pražském derby nad FbŠ Bohemians 8:6.

Mladá Boleslav vedla po první třetině 5:0 a Ostravané se poprvé prosadili až za stavu 0:8. "Mám radost z toho, že jsme se poučili ze včerejška a dnešní utkání jsme s přehledem zvládli. Rozhodla první třetina, po ní už Ostrava neměla fyzické a ani morální síly na to, aby kladla větší odpor," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera, jehož tým první duel vyhrál 7:3 až po obratu ve třetí třetině.

Vítkovice zdolaly Bulldogs v sobotu 8:7 až v prodloužení a dnes rozuzlil vyrovnaný souboj ve 48. minutě Václav Komačka. "Na můj vkus bylo opět dost sporných situací, ale to je play-off. Brno zatím těží z minima maximum. My pořád hrajeme s rezervou do útoku," uvedl kouč Vítkovic Pavel Brus.

Chodov v prvním duelu přehrál Otrokovice 13:2, ale dnes po dvou třetinách vedl jen 3:1. "Opět jsme velmi dobře bránili a mohli se opřít o brankáře (Jana Baráka). V útoku to nebylo dneska s takovou lehkostí jako včera, ale to jsme čekali," uvedl trenér Chodova David Podhráský.

Tatran prohrával s Bohemians po dvou dějstvích 5:6 a pak třemi góly strhl vítězství na svou stranu. Vítěznou trefu zaznamenal ve 48. minutě kapitán Marek Deutsch.

Čtvrtfinále play-off superligy florbalistů:

1. zápas:

Tatran Střešovice - FbŠ Bohemians 8:6 (1:2, 4:4, 3:0)

Branky: 7. a 48. Brautferger, 25. a 59. Jiří Kolísko, 25. Ullmann, 29. Komárek, 39. Tlapák, 48. Deutsch - 15. Kindl, 17. Mandík, 23. Bagin, 27. Poláček, 32. Čihák, 40. Růžek.

2. zápasy:

Chodov - Panthers Otrokovice 6:2 (3:1, 0:0, 3:1)

Branky: 14. a 58. Tyl, 5. Sýkora, 19. Kašovský, 42. Dóža, 49. Pražan - 5. Szweda, 50. Kostka. Stav série: 2:0.

1. SC Vítkovice - Bulldogs Brno 7:6 (2:3, 3:3, 2:0)

Branky: 8. a 28. Hájek, 5. Jan Šebesta, 26. Gál, 29. Rýpar z trestného střílení, 43. Pešat, 48. Komačka - 4. a 18. L. Ondráček, 19. a 24. Coufal, 28. J. Koutný, 30. Tichý. Stav série: 2:0.

Mladá Boleslav - FBC Ostrava 14:3 (5:0, 4:2, 5:1)

Branky: 4., 12. a 30. Tadeáš Chroust, 11. a 22. Pluhař, 24. a 46. Natov, 28. a 43. J. Bouška, 18. Krajcigr, 18. Gwuždž, 46. Tomáš Chroust, 56. Kološ, 59. Curney - 34. a 53. Trulík, 28. Eichner. Stav série: 2:0.