MČR v půlmaratonu

Boleslav zdolala ve šlágru Chodov, Brno opět uspělo proti Tatranu

Praha - Florbalisté Mladé Boleslavi porazili ve šlágru 4. kola superligy po obratu v závěrečné třetině Chodov 4:3 a nadále si bez ztráty bodu drží vedení v tabulce. Na druhém místě jsou brněnští Bulldogs, kteří v dalším ostře sledovaném zápase dokázali doma opět porazit Střešovice, tentokrát v poměru 3:2.

Radost florbalistů Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Chodovu získal před 525 diváky vedení v úvodním dějství David Bouša a ve 24. minutě zvýšil Patrik Dóža, který za dalších 31 vteřin neproměnil trestné střílení. Mladá Boleslav mezi 51. a 53. minutou díky gólům Tomáše Chrousta, Jana Natova a Jiřího Courney otočila stav. V 58. minutě sice vyrovnal Martin Koutný, ale 51 sekund před koncem rozhodl Jiří Bouška.

"Po stažení na dvě pětky jsme měli na hřišti absolutní převahu a bylo to jen o naší trpělivosti v zakončení, což jsme zvládli a kluky za to musím pochválit. Nebýt famózního Mücka v bráně, skončil zápas větším rozdílem," uvedl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

"Ve třetí třetině potvrdil soupeř svoji kvalitu. Závěr byl strhující z obou stran. Myslím, že bychom si bod zasloužili, ale nemáme ho, tak jedem dál," řekl kouč Chodova David Podhráský.

Bulldogs před 618 diváky vedli v osmé minutě po trefách Coufala a Voltnera 2:0, v 25. minutě ještě zvýšil v přesilové hře Juhaňák. Pražané stihli díky gólům Beneše a Němečka jen zkorigovat skóre. Těsný náskok domácí v závěru uhájili i při Fuchsově vyloučení.

"Bylo to špičkové utkání, které na hráče kladlo obrovské nároky. Bylo naprosto vyrovnané, první polovina patřila nám a druhá soupeři. V závěru nás obrovsky podržel brankář Filip Kuhn a opět se potvrdilo, že můžeme mít ty nejvyšší ambice," řekl trenér Bulldogs Jan Kadlec.

"Škoda dvou třetin, kdy jsme nebyli na hřišti. Na jednu dobrou třetinu se vyhrát nedá. Musím kluky líp motivovat k zápasu," uvedl kouč Tatranu Jiří Jakoubek.

Chuť si spravili po minulém debaklu v Mladé Boleslavi 1:15 hráči FbŠ Bohemians, kteří doma vyhráli nad FBC Ostrava 10:3. Vítkovice i díky hattricku Marka Matejčíka zvítězily 8:3 nad Pardubicemi, které nadále zůstávají bez bodu.

Florbalisté Brna si doma opět poradili s mistrovskými Střešovicemi

Výsledky 4. kola superligy florbalistů:

FbŠ Bohemians - FBC Ostrava 10:3 (2:1, 4:1, 4:1)
Branky: 7. a 50. Kuncman, 31. a 40. Kisugite, 53. a 60. Kopecký, 17. Forman, 24. Mandík, 40. Čihák, 53. Šárka - 16. Trulík, 32. Komačka, 49. Dombrovský.

1. SC Vítkovice - Sokol Pardubice 8:3 (3:1, 3:1, 2:1)
Branky: 2., 51. a 58. Matejčík, 28. a 33. Hájek, 10. Jastřembský, 19. Šebesta, 34. Řezanina - 14. Oubrecht, 25. Formánek, 41. Zozulák.

Panthers Otrokovice - Sparta Praha 2:8 (1:1, 1:2, 0:5)
Branky: 12. Martin Nagy, 23. Ťopek - 32. a 50. Marvánek, 41. a 57. Časar, 12. Martin Rebro, 27. Ujhelyi, 42. Svatoš, 59. Vrána.

Mladá Boleslav - Chodov 4:3 (0:1, 0:1, 4:1)
Branky: 51. Tomáš Chroust, 51. Natov, 53. Curney, 60. J. Bouška - 7. Bouša, 24. Dóža, 58. M. Koutný.

Bulldogs Brno - Tatran Střešovice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)                                        Branky: 4. Coufal, 8. Voltner, 25. Juhaňák - 38. Beneš, 53. Němeček.