Buly - debata expertů

Boleslav v prvním čtvrtfinále rozdrtila Angels, Chodov vyzrál na Bohemians

Sobota je dnem prvních utkání čtvrtfinále nejvyšší florbalové soutěže. Suverén z Mladé Boleslavi si jako soka vybral pražské Black Angels a na svém hřišti je pohodově rozdrtil 16:6. V druhém pražském derby zaskočila Střešovice Sparta, jež na půdě Tatranu ve vyrovnaném duelu vyhrála 7:5. Vítkovice si vybraly Ostravu, kterou nakonec udolaly 7:5. Vyrovnaný průběh mělo i východopražské derby mezi Bohemians a Chodovem. Hosté lépe zvládli poslední třetinu a vyhráli 9:5.

Sparta v závěru vybojovala vedení v sérii s Tatranem

Mladá Boleslav rozdrtila při vstupu do čtvrtfinále play-off superligy Black Angels 16:6. Sedmi body za dvě branky a pět asistencí pomohl ke kanonádě favorita útočník Jiří Curney. Shodně tři góly a dvě přihrávky zaznamenali Jan Natov a Milan Tomašík, hattrick vstřelil ve vítězném týmu také Mikuláš Komárek.

Středočeši si připsali už 26. výhru za sebou. Jednatřicetiletý Curney si vylepšil pozici nejproduktivnějšího hráče historie play-off. V 90. utkání si polepšil na 171 bodů. S 93 brankami už mu chybí jen dvě k vyrovnání rekordmana Milana Fridricha.

"Zápas jsme zvládli, dávali jsme góly, kontrolovali jsme hru. Ve druhé třetině bylo rozhodnuto. Mrzí mě, že jsem nezvládnul své emoce a vytvořil jsem na střídačce poměrně špatnou atmosféru. Reagoval jsem na hráče Black Angels, kteří si to vůbec nezaslouží, což je pro mě kaňka. V sérii vedeme 1:0 a myslím, že nás čekají další zápasy plné emocí," řekl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

Ostrava dýchala Vítkovicím na čepele

Obhájce titulu z roku 2019 Vítkovice také splnily roli favorita a vyhrály v městském derby nad FBC Ostrava 7:4. Třemi asistencemi k tomu přispěl Matyáš Šindler, dvakrát za vítěze skórovali Lukáš Hájek a Jiří Besta. Za hosty dal dva góly Marcel Jakubec.

Tradiční derby vyhrál Tatran

Souboj Tatranu Střešovice se Spartou rozhodl v 55. minutě Mikuláš Krbec a na konečných 7:5 upravil vteřinu před koncem z trestného střílení Milan Garčar. Krbec přidal ke gólu dvě asistence, dvěma góly a přihrávkou přispěl k vítězství Josef Juha.

Bohemians bez lídra nestačili na Chodov

I ve druhém pražském derby se radoval hostující celek, Chodov vyhrál na Bohemians 9:5. Hattrickem k tomu pomohl Daniel Eremiáš a dvěma góly a stejným počtem asistencí Petr Majer. Stejnou bilanci měl i Jakub Šárka v barvách Bohemians, kteří se museli obejít bez ofenzivního lídra Filipa Formana. Po červené kartě z posledního duelu základní části právě proti Chodovu se vrátí do hry v neděli.

Livesport superliga florbalistů - čtvrtfinále play-off; 1. zápasy:

Mladá Boleslav - Black Angels 16:6 (4:0, 5:3, 7:3)
Branky: 3., 22. a 51. Komárek, 21., 28. a 58. Tomašík, 30., 47. a 56. Natov, 5. a 51. D. Šebek, 49. a 51. Curney, 9. P. Suchánek, 16. J. Bína, 26. Krzyžanek
- 30. a 54. T. Hanák, 26. Hromada, 34. M. Boček, 42. Obuškevič, 46. J. Boček.

Tatran Střešovice - Sparta Praha 5:7 (1:2, 2:1, 2:4)
Branky: 19. a 34. Vítovec, 21. Šindelář, 49. Kreysa, 53. Meliš - 15. a 39. Juha, 4. Kolstrunk, 50. L. Ujhelyi, 52. M. Zeman, 55. M. Krbec, 60. Garčar z trestného střílení.

1. SC Vítkovice - FBC Ostrava 7:4 (2:1, 3:1, 2:2)
Branky: 3. a 46. Besta, 22. a 40. Hájek, 1. R. Gattnar, 31. Hubálek, 41. Delong - 40. a 43. Jakubec, 10. Lipový, 54. Eichner.

FBŠ Bohemians - Chodov 5:9 (3:3, 2:3, 0:3)
Branky: 4. a 24. Šárka, 17. a 23. M. Krebner, 17. Kawulok - 8., 13. a 23. Eremiáš, 12. a 41. Sýkora, 50. a 53. Majer, 22. Vošta, 32. J. Bauer.