Boleslav přejela Vítkovice 7:0, superligu dál vede Chodov

Praha - Florbalisté Mladé Boleslavi rozdrtili v dohrávce 14. kola superligy Vítkovice 7:0 a na druhém místě tabulky se přiblížili vedoucímu Chodovu na rozdíl bodu. Třemi body za gól a dvě asistence se na tom podílel Jiří Curney, dvě branky vstřelil Tomáš Novák a čisté konto udržel gólman David Rytych.

Radost florbalistů Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Mladá Boleslav rozhodla už v první třetině, kterou vyhrála 5:0. "První třetina byla z naší strany velice povedená a asi nám hru ulehčil i soupeř. Ve zbytku zápasu jsme nebyli už tolik aktivní, především ve hře dopředu," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

"O výsledku rozhodla naše katastrofální první třetina, ve které jsme na hřišti působili jako komparzisté bez nasazení a s tragickou hrou v obraně. Obraz zápasu se možná opticky změnil od druhé části, ale to je především proto, že soupeř měl nahráno," uvedl kouč Vítkovic Jan Vavrečka.

Pěti body za tři branky a dvě asistence se podílel na vítězství Chodova nad Bulldogs Brno 9:1 Tom Ondrušek, který vládne s 30 brankami ze 14 zápasů tabulce střelců a nově se posunul i do čela produktivity. Má na kontě 42 bodů, stejně jako jeho spoluhráč Patrik Dóža, který si gólem a dvěma přihrávkami polepšil na 20 přesných zásahů a 22 asistencí.

Čtvrtý Tatran vyhrál na hřišti nováčka Litvínova 15:5 a přiblížil se třetímu Brnu na rozdíl bodu. Na kanonádě Střešovic se podílel čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí Jan Gruber a hattrick zaznamenal Jiří Kolísko. Po třech gólech vstřelili také Jan Kolajta a Petr Trulík při vítězství FBC Ostrava nad Pardubicemi 12:5. Pěti body za branku a čtyři přihrávky k tomu přispěl Tomáš Vojtíšek.

Tipsport superliga florbalistů - 14. kolo:

Chodov - Bulldogs Brno 9:1 (2:0, 2:1, 5:0)
Branky: 5., 19. a 36. Ondrušek, 32. a 51. Dóža, 49. a 57. M. Koutný, 54. a 59. Tyl - 21. Bauer.

Bivoj Litvínov - Tatran Střešovice 5:15 (1:5, 0:5, 4:5)
Branky: 54. a 56. Běhavý, 10. Hertl, 52. Hulič, 59. Kropáček - 8., 52. a 60. Jiří Kolísko, 11. a 27. Meliš, 29. a 55. Němeček, 33. a 41. Gruber, 6. Řehoř, 13. Kubovič, 16. Nenonen, 29. Fridrich, 35. Brautferger, 53. Ullmann.

Sokol Královské Vinohrady - Panthers Otrokovice 4:6 (0:1, 2:2, 2:3)
Branky: 34. a 50. Gregor, 38. Renčín, 60. Zavadil - 14. a 40. Vaněk, 48. a 59. Martin Nagy, 37. Uhrinovský, 54. Sovják.

FBC Ostrava - Sokol Pardubice 12:5 (5:1, 0:2, 7:2)
Branky: 20., 43. a 58. Trulík, 53., 54. a 55. Kolajta, 16. a 41. Šimíček, 15. a 17. Komačka, 17. Zbořil, 45. Vojtíšek - 6. a 49. Ďopan, 25. a 31. Chmelař, 51. Janeček.

Mladá Boleslav - 1. SC Vítkovice 7:0 (5:0, 1:0, 1:0)
Branky: 10. a 27. Novák, 5. Natov, 7. Křenek, 10. Tomáš Chroust, 20. Fojta, 56. Curney.