Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tisková konference k nominaci na hokejový Turnaj Karjaly

Boleslav chystá mezinárodní florbalový turnaj, přijedou Střešovice i švýcarský Köniz

Florbalisté Mladé Boleslavi se i při současných opatřeních chystají na pořádání čtvrtého ročníku mezinárodního turnaje Ško-Energo Cup. Od 13. do 16. srpna se jej zúčastní vedle domácího nejlepšího týmu uplynulé nedohrané sezony superligy také Bohemians, Tatran Střešovice a švýcarský Köniz s reprezentantem Martinem Kisugitem.

Radost florbalistů Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Štěpán Tomš

"Je to pro nás jeden z pilířů přípravy a opravdu důležitá akce. Nemůžeme letos vycestovat na turnaj do Švédska, kam jezdíme v rámci našeho dlouholetého partnerství s IBK Dalen. Ani oni nepřijedou k nám," řekl generální manažer klubu a ředitel turnaje Tomáš Pacák.

"Vzhledem ke komplikované situaci ve světě nebylo snadné udržet špičkový standard a mezinárodní status a o to víc jsem rád, že se nám to povedlo," doplnil Pacák.

Koronavirus v minulých dnech zasáhl i do přípravy Mladé Boleslavi. V závěru minulého týdne krajská hygienická stanice nařídila karanténu týmu kvůli kontaktu s nakaženým hráčem Panthers Praha ve vzájemném zápase.

Florbalisté Bohemians
zdroj: ceskyflorbal.cz

Účastníci duelu podstoupili první testy na nemoc covid-19 a jejich výsledky byly negativní, preventivní karanténa těchto vybraných hráčů ale dál platí do 2. srpna a v jejím závěru podstoupí druhý test. Hráči, kterých se karanténa netýká, se v pondělí večer vrátili ke společnému tréninku.

"Před turnajem jsme v intenzivní komunikaci s Českým florbalem i hygienou, abychom byli co nejvíce v obraze. Teď jediné nové omezení je, že kapacita musí být trošku snížená, aby se nepřeskočilo číslo 500 diváků v hale a nad sto osob musíme mít na tribunách roušky," podotkl Pacák.

Radost florbalistů Střešovic
zdroj: ČTK autor: Ladislav Adámek

"Prakticky od března, kdy předčasně skončila minulá sezona, náš superligový tým nehrál zápasy v nejsilnějším složení, takže jsme ve velkém očekávání, jaké budou naše výkony. Jsme rádi, že si můžeme zahrát v domácím prostředí, fanoušci mají ideální příležitost vidět nás proti kvalitním soupeřům," podotkl trenér Petr Novotný, který má v karanténě šest svěřenců z týmu.

Boleslavský klub bude mít v nové sezoně opět nejvyšší ambice. V minulém ročníku mistr z roku 2018 ovládl Pohár Českého florbalu i základní část. "Přání nás všech je vyhrát opět ligový titul, protože pro to to všichni děláme. Doufám, že se nám to povede," řekl kapitán Jan Natov.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy