Lyžování ČR 2024

Bohemians ukončili sérii Sparty, v čele je triumvirát s velkým náskokem

Po 18. kole nadále vládne superligové tabulce triumvirát Mladá Boleslav, Chodov a Vítkovice. V čele mají Středočeši jednobodový náskok před svými pronásledovateli. Čtvrtá je pražská Sparta, která v dohrávce nestačila na Bohemians a po porážce 4:5 po prodloužení přišla o čtyřzápasovou vítěznou sérii. Sparťané ztrácí na vedoucí Mladou Boleslav už patnáct bodů.

Florbalisté Bohemians
zdroj: ceskyflorbal.cz

Mladá Boleslav rozhodla o vítězství v prostředním dějství, kdy získala vedení 3:1. "Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Tatran hrál v sestavě s Benešem a Němečkem velice dobře. Zápas se lámal ve druhé třetině. Měli jsme výraznou převahu, která se nám podařila vyjádřit i gólově. Chytrou hrou na míčku v kombinaci s obětavou obranou jsme si utkání ve třetí části zkušeně pohlídali," řekl trenér středočeského mužstva Jan Pazdera.

Na kanonádě Chodova v Pardubicích se hattrickem a jednou asistencí podílel Marek Vávra. Čtyři body za gól a tři finální přihrávky zaznamenal také Tom Ondrušek. "Pardubice nás během letošního ročníku dvakrát chytly velmi koncentrované. Dnes jsme hráli opravdu dobře a kluky můžu jen chválit. Teď si jdeme zaslouženě odpočinout. Od ledna začne nová část sezony," uvedl kouč vítězného týmu David Podhráský.

Vítkovice sehrály na hřišti nováčka a posledního týmu tabulky v Ústí nečekaně vyrovnané střetnutí. O těsném vítězství 5:4 rozhodl dvě minuty před koncem Tomáš Sladký. "Přestože domácí urputně bránili, tak si myslím, že gólových šancí jsme měli až příliš a pouze jejich neproměňováním jsme se dostali do výsledkového tlaku. Na konci jsme však potvrdili kvalitu," prohlásil trenér Vítkovic Pavel Brus.

V dohrávce vedli Bohemians už 4:2, ale v závěru se Spartě povedlo téměř nemožné, když při hře bez brankáře dokázala vyrovnat a vynutila si prodloužení. V nastaveném čase se oba týmy pokoušely rozhodnout při power play, nakonec byli šťastnější Bohemians a zvítězili 5:4 v prodloužení.

Superliga florbalistů - 18. kolo:

Pardubice - Chodov 2:11 (0:2, 0:4, 2:5)
Branky: 45. Dlesk, 57. Formánek - 7., 34. a 51. M. Vávra, 35. a 39. Matejčík, 13. Ondrušek, 23. Pražan, 45. Řezáč, 59. Plíhal, 59. Mikeš, 60. Sýkora.

Ústí nad Labem - 1. SC Vítkovice 4:5 (1:1, 2:1, 1:3)
Branky: 13. a 24. Kolstrunk, 32. J. Novák, 46. Krbec - 15. Gál, 21. Firda, 48. Rýpar, 50. Tokoš, 58. Sladký.

Tatran Střešovice - Mladá Boleslav 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 7. a 44. Langer - 14. Tomáš Chroust, 21. Novotný, 29. Tomašík, 44. Krajcigr, 60. Curney.

FBC Ostrava - Bulldogs Brno 5:4 v prodl. (1:2, 3:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 29. a 64. Eichner, 13. Hrabal, 32. Mendrek, 33. Klimscha - 12. Černoch, 19. Koláčný, 30. Mráz, 38. Bauer.

FBC Liberec - FBC Česká Lípa 5:6 (3:1, 1:3, 1:2)
Branky: 5., 7. a 55. Ferdan, 16. Salát, 40. Valeš - 17. a 25. Ekl, 21. Štěrba, 33. Hřebřina, 49. Kadlec, 54. Dzierža.

Otrokovice - TJ Znojmo 5:9 (2:2, 0:3, 3:4)
Branky: 12. a 52. Kittel, 4. Pešat, 44. Jurčík, 47. Ťopek - 4., 50. a 51. Šindelář, 17., 27. a 41. Kucharič, 21. Pánek, 33. Horák, 59. Salava.

FbŠ Bohemians - Sparta Praha 5:4 v prodl. (1:2, 1:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 3., 34. a 47. Šimek, 41. Šebek, 63. Krebner - 57. a 60. Košir, 4. Garčar, 4. Kareš.