Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Berka už vyhlíží kvalifikaci MS, do reprezentace chce v létě zapojit i bývalého kapitána Jendrišáka

Sedmnáctičlenná nominace na kvalifikaci mistrovství světa v italském městě Lignano Sabbiadoro čítá jedenáct bronzových medailistů z prosincového světového šampionátu v Helsinkách. Nový kouč českých florbalistů Jaroslav Berka, nástupce Petriho Kettunena, do budoucna počítá i s možným zapojením bývalého kapitána Matěje Jendrišáka z Linköpingu, který spolu s dalšími hráči odmítl pod finským koučem v národním týmu od začátku roku 2020 nastupovat.

zdroj: ČT4 autor: Kameryt Michal

"Mluvili jsme se spoustou hráčů, a to proto, abychom znali jejich pohled na věc. Matěj byl jedním z nich. Shodli jsme se na tom, že je to o výkonnosti a o způsobu hry na mezinárodní úrovni, který chceme praktikovat. Matěj je nastavený tak, že v případě zájmu chce reprezentovat," uvedl Berka.

"Primárním měřítkem je herní kvalita a přínos pro národní tým. Rozdělování a škatulkování hráčů by nikam nevedlo. Všem v realizačním týmu nám jde o výkonnost a o hodnoty, které budou hráči reprezentovat. Co má smysl, je navazovat na hodnoty a principy, na kterých současný národní tým fungoval, a dále je rozvíjet a zkvalitňovat," prohlásil Berka, který dovedl českou juniorskou reprezentaci loni v srpnu v Brně na mistrovství světa k obhajobě titulu.

V kvalifikaci se jeho tým utká v zápasech na 3 x 15 minut v základní skupině E s outsidery Slovinskem, Španělskem a Itálií a na závěr v duelu o konečné umístění proti týmu ze skupiny F (Německo, Slovensko, Rakousko a Pobřeží slonoviny). Tým vybral hlavně z mladých hráčů. "V týmu je jedenáct hráčů z Helsinek, aby byla zachována kostra a jádro, a zároveň aby vzhledem k termínu a povaze soupeřů byl také adekvátní prostor vidět další hráče," prohlásil Berka.

Z nominované sedmnáctky nebyli u bronzu ve Finsku čtyři nováčci – brankář Martin Haleš z Pardubic a útočníci Rostislav Gattnar z Vítkovic, Petr Majer z Chodova a Šimon Stránský z Liberce – a také obránci Jakub Hubálek z Vítkovic a Lukáš Veltšmíd z Malans.

Nominace florbalistů na kvalifikaci MS v Lignano Sabbiadoro (2.-5. února):

Brankáři: Lukáš Bauer (Mladá Boleslav), Martin Haleš (Pardubice)

Obránci: Jiří Besta, Jakub Hubálek, Ondřej Vítovec (všichni Vítkovice), Dominik Beneš (Mladá Boleslav), Josef Rýpar (Linköping/Švéd.), Lukáš Veltšmíd (Malans/Švýc.)

Útočníci: Adam Delong, Rostislav Gattnar, Matyáš Šindler (všichni Vítkovice), Filip Forman (Bohemians), Matěj Havlas (Střešovice), Adam Hemerka (Mladá Boleslav), Petr Majer (Chodov), Šimon Stránský (Liberec), Filip Langer (Kalmarsund/Švéd.)

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články