Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Velká národní dopadla překvapivě, raduje se i trenér-lékař

Liverpool – Překvapivým vítězem Velké národní v Liverpoolu se stal jedenáctiletý kůň Pineau De Rey s žokejem Leightonem Aspellem, který dosáhl životního úspěchu. Hned při své první účasti ve slavném překážkovém dostihu se radoval z triumfu trenér Richard Newland, jenž provozuje malou stáj a až do začátku letošního roku se stále věnoval také své profesi lékaře. Ze 40 startujících dokončilo dostih 18 koní, všechny pády ale zůstaly bez vážných následků.

Velká národní
zdroj: ČTK/AP

Aspell před sedmi lety s ježděním skončil, ale o dva roky později se vrátil a dnes se mu to vyplatilo měrou vrchovatou. V roce 2003 obsadil ve Velké národní druhé místo, tentokrát už dosáhl na vrchol. S Pineau De Rey zvítězili před zraky 71 tisíc diváků s náskokem pěti délek. Druhý skončil Balthazar King a třetí jeden z favoritů Double Seven.

"Je to úžasný den. Velkou národní jsem sledoval odmala. I když se s někým radujete z jeho úspěchů, trochu po tom také toužíte. Jet Velkou národní je skvělé a jet s někým, kdo má šanci vyhrát, je ještě lepší," radoval se sedmatřicetiletý Aspell.

"Máme štěstí, že máme takového koně. Je to splněný sen, který jsme snili 30 let," uvedl trenér Newland.

Pro Pineau de Rey to bylo sedmé vítězství v kariéře a zdaleka nejcennější, díky kterému vydělal majiteli 561 tisíc liber (18,6 milionu korun) z milionové dotace.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy