Následuje
Technology Florbal MB - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Váňův Rabbit Well odstartuje do Pardubické s jedničkou, sám favorizuje Zarifa

Praha - Na startu Velké pardubické bude mít hned tři koně, sám Josef Váňa starší ale dostih nejspíš bude sledovat jen z tribuny, na což se vůbec netěší. Jeho svěřenec Rabbit Well, kterého pojede jeho syn Josef Váňa mladší, dostal při losování číslo jedna, což prý může být výhoda. Favoritem tradičního dostihu v neděli 11. října bude Universe of Gracie v sedle s Janem Faltejskem, který vyhrál minulé tři ročníky s hnědkou Orphee des Blins.

Velká pardubická
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Mistr světa v rychlostní kanoistice Josef Dostál sáhl do losovacího osudí a vytáhl pro žokeje Josefa Váňu mladšího jedničku. "Výborně to losuješ, Pepo," utrousil s úsměvem Josef Váňa starší, i když čísla nehrají na startu roli. "Čísla nejsou důležitá, každý jede podle své taktiky, ale Rabbit Well bude mít po levé ruce koně a neudělá ten svůj manévr," uvedl Váňa, jehož svěřenec občas do dostihu odstartuje úhybným manévrem doleva.

Sám uvažoval o startu v sedle hnědáka Hipo Japea, ale minulý týden absolvoval kondiční test a usoudil, že na jízdu v jeho sedle nemá fyzičku. "Sedl jsem na kolo, vyjel na Bohuslav na plné kule a pozvracel jsem se. To by se mi loni nestalo," řekl Váňa s úsměvem.

"Nemůžu si dovolit, abych v půlce dostihu spadl vysílením nebo zastavil koně kvůli mé špatné fyzické kondici. Hipo Jape potřebuje tlačit dopředu," prohlásil. Už si koupil lístek na hlavní tribunu, aby mohl sledovat startovní pole s 22 startujícími.

Velkou pardubickou nepojede za svou kariéru teprve potřetí. "Dvakrát to bylo hrozné," vzpomínala dvaašedesátiletá legenda. "Možná si nahlásím, že budu pomocník na startu, abych toho moc neviděl. To pro mě asi bude lepší," uvažoval, jak se vyhnout nervóznímu sledování dostihu mezi diváky.

Vedle hnědáka Universe of Gracie by mohl patřit mezi favority také ryzák Al Jaz v sedle s Josefem Sovkou, který loni překvapivě doběhl jako druhý. "Já vidím jako nejlepšího mého koně Zarifa," řekl Váňa. Zarifa povede dvojnásobný vítěz Velké pardubické Josef Bartoš, s nímž Váňa v letošním roce obnovil spolupráci.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy