Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Sté České derby se přesune na začátek září. Start sezony bude bez diváků a majitelů koní

Jubilejní sté České derby, vrchol domácí dostihové rovinové scény pro tříleté koně, bylo kvůli pandemii koronaviru přeloženo z červnového termínu na začátek září. Sezona začne podle dřívějšího plánu v pondělí 18. května v Mostě a i dalších sedm dostihových dnů do začátku července bude bez diváků.

Jiří Palík po vítězství v Českém derby
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Prezidium Jockey Clubu ČR schválilo termínovou listinu mezi 18. květnem a 3. červencem. Dostihy budou hostit "áčková" závodiště v Praze - Velké Chuchli, Karlových Varech a Mostě. "Protože splňují všechny potřebné parametry pro dodržení hygienické smyčky. Vzhledem k omezenému maximálnímu povolenému počtu účastníků bude sezona zahájena bez diváků a majitelů," uvedl handicaper a předseda rovinové komise Jaroslav Fabris na webu Jockey Clubu dostihy.cz.

"Bude přesně stanoven počet trenérů, takže na dostihovém dnu bude jenom trenér, který tam bude mít koně. Bude přesný počet vodičů, zavaděčů, členů dostihové komise a dalšího personálu," řekl prezident Jockey Clubu Josef Bečvář v České televizi.

Z klasických dostihů se 72. Jarní cena klisen poběží 12. června v Mostě, 99. Velká jarní cena 28. června v Praze a 75. Oaks se uskuteční 9. srpna v Karlových Varech. Jubilejní České derby bude 6. září v Praze - Velké Chuchli. V září se modrá stuha bude předávat teprve podruhé, poprvé se tak stalo po druhé světové válce v roce 1945. Závěrečný podnik trojkoruny - 75. St. Leger - je naplánován na 25. října ve Velké Chuchli.

Dostihová sezona měla původně začít už 5. dubna ve Velké Chuchli s tradičním vrcholem Gomba handicapem, ten se nově uskuteční 24. května.

Mezi "áčková" závodiště patří i Pardubice, ale zatím není jasné, kdy začne překážková sezona. První kvalifikace Velké pardubické je podle původního kalendáře v plánu 23. května, samotný 130. ročník Velké pardubické 11. října.

Jako první se rozběhnou klusácké dostihy. První mítink se bude konat 16. května v Chuchle Areně Praha, což měl být původně třetí dostihový den.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy