Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Poslední kvalifikaci na Velkou pardubickou dokončili jen čtyři koně, vyhrál Imphal

Pouze čtyři koně z deseti startujících dokončili závěrečnou kvalifikaci na Velkou pardubickou. Jako první proběhl cílem čtvrté přípravy na slavný překážkový dostih devítiletý valach Imphal vedený žokejem Jaroslavem Myškou, za ním absolvovali celý kurz už jen Dusigrosz, Lombargini a Aeneas.

V průběhu roku splnilo kvalifikační kritéria 22 koní, jako posledním se to podařilo svěřencům Stanislava Popelky Imphalovi a Lombarginimu, který měl pád ve třetím kvalifikačním dostihu. Koně v tréninku Josefa Váni staršího Dusigrosz a Aeneas už měli start zajištěný dříve. Velká pardubická je na programu 9. října.

"Imphal nebyl zdravý, proto jsme sezonu začali později a na lehčích skocích," uvedl v tiskové zprávě Dostihového spolku trenér Popelka. Imphal startoval potřetí v sezoně a z předchozích dvou pod Myškou vyhrál červnový rámcový dostih při druhé kvalifikaci.

Čtvrtou kvalifikaci nedokončil mimo jiné loňský šampion Velké pardubické Talent. Vítěz červnové druhé kvalifikace měl kolizi s dalšími koňmi na Popkovickém skoku, kde se v jeho sedle neudržel Pavel Složil. Na stejném místě skončily naděje na start ve Velké pardubické pro favorizovaného Night Moona.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články