Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tenis

Murzabajev dovedl Eternity k vítězství v Jarní ceně klisen

Ryzka Eternity ovládla první klasickou dostihovou zkoušku sezony. K vítězství v 72. Jarní ceně klisen svěřenkyni Luboše Urbánka v Mostu dovedl stylem start cíl kazašský žokej Bauyržan Murzabajev.

Je nám líto, video expirovalo.
Murzabajev dovedl Eternity k vítězství v Jarní ceně klisen

Trojnásobný český šampion Murzabajev a od loňska šampion i v Německu, kde v posledních letech působí, se na vrchol dne na Hipodromu Most naladil výhrou v Červnové mostecké míli v sedle valacha Facts and figures.

Jarní cenu klisen na 1600 metrů poté ovládli s Eternity suverénně. Využili čísla tři a podél bariéry se po startu usadili v čele. Získali náskok dvou až tří délek a zástupkyně stáje Lokotans si při svém pátém startu kariéry připsala druhou výhru. "Všechno klaplo ideálně," pochvaloval si Murzabajev.

"Je vidět, že to je Dettori z Kazachstánu," přirovnal trenér Urbánek Murzabajeva k jednomu z nejlepších žokejů historie Italovi Frankiemu Dettorimu.

Murzabajev oslavil v Česku čtvrtý triumf v klasickém dostihu. V roce 2015 vyhrál Velkou jarní cenu a mostecký Oaks, o rok později triumfoval ve Velké Chuchli v Českém derby. "Už mi chybí jenom český St. Leger," řekl žokej.

Druhá skončila po zaváhání na startu jedna z favoritek Fraga s Davidem Liškou. Třetí cílem dostihu pro tříleté klisny proběhla Achird s Janem Rájou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy