Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Milovníci dostihů se dočkají 18. května. V Mostě odstartuje sezonu Memoriál Rudolfa Deyla

Dostihový restart se blíží. Po dalším uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru se v pondělí 18. května v Mostě rozběhne sezona. Hlavním dostihem mítinku bude Memoriál Rudolfa Deyla.

Mostecký hipodrom
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

"Vzhledem k maximálnímu povolenému počtu účastníků bude sezona zahájena bez přítomnosti diváků a majitelů," uvedl Jockey Club ČR.

Vláda tento týden rozhodla, že od 11. května bude možné pořádat akce s účastí maximálně sto lidí za dodržení patřičných hygienických a bezpečnostních opatření. Konkrétní informace o těchto opatřeních během dostihů zveřejní Jockey Club ČR v pondělí, kdy oznámí rovněž termíny úvodních osmi dostihových dnů.

Je nám líto, video expirovalo.
Na dostizích bude počet lidí výrazně ořezán, závodit se v Česku bude zatím na čtyřech

Dostihová sezona měla původně začít 5. dubna mítinkem v pražské Velké Chuchli s tradičním vrcholem v podobě Gomba handicapu. O dalším víkendu byl v plánu mostecký mítink s Memoriálem Rudolfa Deyla, který nakonec obstará úvod sezony.

Již v pondělí 4. května chtěli znovu začít s dostihy v sousedním Německu, plánovaný mítink v Dortmundu však pořadatelé v sobotu odřekli. Čekají na další kroky vlády, která má o uvolňování restrikcí jednat v úterý.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy