Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika 2024

Jarní cena otevře dostihovou sezonu na pardubickém závodišti

Pardubická dostihová sezona začíná. Na programu nedělního prvního závodního dne je šest rovinových dostihů a proutěných překážek, ve kterých se představí celkem 68 koní. Nejlépe dotovaným dostihem je Jarní cena Pardubického závodiště. Přímý přenos mítinku sledujte v neděli od 11:20 na ČT sport a ČT sport Plus.

zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

V Jarní ceně se nad proutěnými překážkami utká desítka koní, z nichž překážkové zkušenosti nemá pouze pětiletá Porcinella.

Rovinový program se skládá z trojice supervytrvaleckých dostihů IV. kategorie. Nejvýraznějším jménem mezi účastníky je devítiletý Cacophonous.

Svěřenec Martiny Havelkové v roce 2020 startoval na největším francouzském mítinku a v Prix du Cadran, která patří do nejvyšší kategorie Gr.1, obsadil pátou příčku.

Ve stejném roce triumfoval v Karlovarské dvojnásobné míli, od té doby další obdobný úspěch nepřidal. V neděli bude mít dobrou šanci ukončit bezmála čtyřleté čekání na vítězství.

Je nám líto, video expirovalo.
Žokej David Liška o zahájení dostihové sezony

Na závodišti v Pardubicích se letos uskuteční deset mítinků. Konat se budou do začátku listopadu ve víceméně tradičních termínech.

V červnu se uskuteční druhý největší dostih po Velké pardubické, a to Pohár Slavia pojišťovny. Stejně jako loni se poběží o milion korun a půjde o jeden z kvalifikačních dostihů na 134. Velkou pardubickou.

Červnový mítink bude navíc propojen s další významnou akcí – gastronomickým Prima Fresh festivalem.

Nejvýraznější novinkou v termínové listině je zářijový dvoudenní mítink. Na sobotní závěrečnou kvalifikaci na Velkou pardubickou naváže nedělní mítink kombinující rovinové dostihy a proutěné překážky.

Zatímco sobota bude současně oslavami Evropského dne koní, neděle bude propojena s Dožínkami okresu Pardubice.

Druhým dvoudenním festivalem bude 134. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou, která se poběží v tradiční druhou říjnovou neděli.

Předcházet jí bude sobotní mítink s prestižním rovinovým dostihem pro dvouleté klisny Cena zimní královny.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články