Je nám líto, video expirovalo.

Fresu triumfoval v Evropském poháru žokejů, v Chuchli zvítězil na závěr seriálu outsider Australien

Celkové pořadí sedmého ročníku Evropského poháru žokejů vyhrál Ital Antonio Fresu. V posledním dostihu v pražské Velké Chuchli mu k tomu pomohlo páté místo s koněm Ophelia's Aidan. Nečekaným vítězem posledního dostihu seriálu se stal outsider Australien s kurzem 45:1.

Je nám líto, video expirovalo.
Evropský pohár žokejů vyhrál v Chuchli Fresu jako druhý Ital

Fresu se z šesti bodovaných dostihů radoval dvakrát z vítězství a jednou dojel třetí, pátý, šestý a osmý. Nasbíral 24 bodů a o čtyři porazil Nizozemce Adriena de Vriese a Švéda Pera-Anderse Graberga. Čtvrtá skončila jediná žena v soutěži Švýcarka Sibylle Vogtová.

"Jsem skutečně moc rád, byl to skvělý den. Vítězství v poháru žokejů si vážím, je pro mě důležité. Určitě se pokusím znovu přijet," řekl Fresu v České televizi.

Hlavní dostih Leram EJC Million na 1400 metrů s dotací 1,2 milionu korun vyhrál stejně jako loni Slovák Jaroslav Línek, tentokrát s klisnou Rabbit Breath. "Nepočítal jsem, že vyhrajeme, ale ukázala, že asi něco umí, a byla dobře nachystaná," řekl Línek.

Návrat Nagano Golda po čtyřleté pauze na české dráhy skončil třetím místem ve 43. Velké ceně českého turfu s odstupem čtyř délek za vítěznou Wellunkou právě s Fresem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články