Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tenis

Favorit Master Of Gold v Gomba handicapu neuspěl, vyhrál Ultimate Fight

Ryzák Ultimate Fight s žokejem Tomášem Lukáškem vyhrál 93. ročník sprinterského Gomba handicapu a ukončil tříletou vládu hnědáka Master Of Gold. Ještě silněji obsazenou 62. Velkou dubnovou cenu na závodišti Chuchle Arena Praha vyhrál bělouš Ignacius Reilly s žokejem Davidem Liškou.

V Gomba handicapu na 1200 metrů se po startu ujala vedení favoritka Sweeticon s žokejem Davidem Liškou. O vedení přišla 200 metrů před cílem, kdy se přes ni přehnal Ultimate Fight. Vítěz dostihu EJC Million z roku 2017 uhájil prvenství před Manoamanem s Jiřím Palíkem a zajistil si dvanáctou výhru v kariéře.

Šestatřicetiletý Lukášek v letošní dostihové sezoně, která začala kvůli opatřením proti koronaviru se zpožděním, slavil už páté vítězství. Čtyřikrát uspěl v zahajovacím dostihovém dnu v pondělí v Mostě. I v Praze se dnes závodilo bez diváků. "Musíme být hlavně všichni rádi, že se vůbec běhá," uvedl.

Vzhledem k nemožnosti zahraničích výjezdů se na startu 62. Velké dubnové ceny objevila jedna z nejsilnějších sestav v českých rovinových dostizích.

Je nám líto, video expirovalo.
Nabitou Velkou dubnovou cenu ovládl Liška s Ignacius Reilly

Dostih na 1800 metrů pro čtyřleté a starší koně pro sebe rozhodl loňský vítěz Velké jarní ceny Ignacius Reilly, který finišoval z vnějšku před Torque Power. Třetí doběhl Saša. Neprosadil se pětiletý valach Kronprinze, který loni vyhrál v Německu dostih kategorie Gr.3, ale v Praze skončil při české premiéře devátý.

Rovinové dostihy budou pokračovat příští sobotu 30. května na závodišti v Karlových Varech, do Prahy se vrátí v neděli 6. června.

Dostihový mítink v Praze-Velké Chuchli:

Gomba handicap, rovinový dostih (1200 m, čtyřletí a starší koně, dotace 135.000 korun): 1. Ultimate Fight (ž. Lukášek, tr. Koplík, stáj Václav Slovák), 2. Manoamano, 3. Beau Massagot. Čas: 1:12,06. Výrok: jistě 3/4 - 4 - 1/2.

Velká dubnová cena, rovinový dostih (1800 m, čtyřletí a starší koně, 150.000 korun): 1. Ignacius Reilly (ž. Liška, tr. Luka, stáj Syndikát V3J), 2. Torque Power, 3. Saša. Čas: 1:53,94. Výrok: jistě 1/2 - 3/4 - 1.

Další dostihy:

I. Red Dynamite (ž. Verner) - Shamalann - Prince of Havana,

II. Maverana (ž. Palík) - Na konci duhy - Lucas Warrior,

III. Manolla (ž. Janáčková Koplíková) - Wirrwarr - Nemo,

V. Coltyn (am. Mokrošová - Nurwela - Born to Race,

VII. Wicker Stone (ž. Palík) - Jenny Walker - Fulmine Luna,

VIII. Dalandi (ž. Rája) - Mount Q - Saul.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy