Druhou kvalifikaci na Velkou pardubickou vyhrál Korfu s Faltejskem

Hned tři dostihy elitní kategorie nabídla dostihová sobota na závodišti v Pardubicích. Druhou kvalifikaci na Velkou pardubickou vyhrál devítiletý Korfu v sedle se žokejem Janem Faltejskem, v těsném doběhu byl druhý Aeneas a třetí Santa Klara.

Jan Faltejsek
zdroj: ČT sport

Páté místo obsadil třetí kůň z loňské Velké pardubické a ve 13 letech nejstarší aktér Star s žokejem Markem Stromským.

Milionem korun dotovanou steeplechase crosscountry dokončilo 10 z 11 koní, po pádu dostih předčasně skončil pouze pro dvanáctiletou klisnu Yaru.

Podmínky pro start v říjnovém vrcholu dostihového roku má v polovině kvalifikačních bojů splněno 22 koní a obhájce prvenství Sacamiro.

Velká pardubická 2024

Šestinásobný vítěz slavného dostihu Faltejsek prožil v Pardubicích úspěšný den. Vedle kvalifikace si připsal vítězství i v předchozím Zlatém poháru města Pardubic v sedle New Frienda.

V klasické steeplechase o 300 000 korun pětiletý hnědák New Friend vyhrál i šestý dostih v kariéře a po loňské pauze druhý letošní.

Faltejsek ovládl i tři ze šesti rámcových dostihů. Červnovou cross country Válečníka po boji ovládl Nordstrand s Josefem Bartošem.