Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

Druhou kvalifikaci na Velkou pardubickou o milion vyhrál Lodgian Whistle

Kvalifikace na nejslavnější tuzemský dostih pokračovala druhým mítinkem. V Memoriál Mjr. M. Svobody, který se běžel o milionovou prémii, zvítězil Lodgian Whistle trenéra Josefa Váni staršího v sedle s Ondřejem Velkem před Sacamirem a Santa Clarou. 

"Běželo se pomalu, tak jsem si řekl – jede se tady o milion, a trochu jsem za to vzal," řekl Velek a připomněl dotaci, kterou měl hlavní dostih. Málem však doplatil na chybu, neboť koně trenéra Josefa Váni staršího špatně navedl. "Místo překážky 10c jsem šel na 10b, naštěstí na mě kluci včas zavolali. Lodgian je fenomén," dodal.

Lodgian Whistle dostih zkrácený o 600 metrů opanoval stylem start–cíl. V rámcových dostizích se dařilo žokeji Jaroslavu Myškovi, který dvakrát vyhrál a s počtem 285 vítězství vyrovnal Dušana Andrése na pozici nejúspěšnějšího překážkového jezdce na českém území.

Třetí kvalifikace pro 133. ročník Velké pardubické se uskuteční 5. srpna, poslední čtvrtá 2. září. Slavný dostih má termín 8. října.

Dostihový mítink v Pardubicích:

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou – Memoriál Mjr. M. Svobody (steeplechase crosscountry 5800 metrů, pětiletí a starší koně, dotace 1,000.000 Kč): 1. Lodgian Whistle (ž. Velek, tr. Váňa st., stáj Statek Chyše-Váňa), 2. Sacamiro,, 3. Santa Klara. Výrok: boj 1 – 3/4 – 7. Čas: 6:47,29.

Červnová cross country Válečníka (steeplechase crosscountry 3300 m, pětiletí a starší koně, dotace 150.000 Kč): 1. Mr Zuru (ž. Odložil, tr. Břečka, stáj DS Millenium), 2. Lianel, 3. Piton Des Neiges. Výrok: tuhý boj nos – 8 – 1. Čas: 4:00,49.

Zlatý pohár (steeplechase 3900 m, pětiletí a starší koně, dotace 300.000 Kč): 1. Altus (ž. Bartoš, tr. Váňa ml., stáj Scuderia Aichner), 2. Skins Rock, 3. Enjeu D'Arthel. Výrok: boj 1 – 5 – 4 3/4. Čas: 4:46,33.

Další dostihy:

I. Yank (ž. Myška) – Cape Freedom – Cuwall,

II. Sexy Lord (ž. Myška) – Westernerka – Giorgione,

VI. Precious Rock (ž. Liška) – Stormmy – Supreme Vega.

VII. Cosmic Magic (ž. Složil) – Babilonia – Izyrejka.

VIII. Beau Fixe (ž. Solignac) – Sapienti – Un Reve Dautomne.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články