Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Doping při Velké pardubické? Dva vzorky obsahovaly zakázanou látku

Pardubice – Dva vzorky odevzdané po dostihovém víkendu Velké pardubické byly pozitivní na neupřesněnou zakázanou látku. Informaci zveřejnil internetový Turf Magazín.

Velká pardubická
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Jockey Club se jako nejvyšší autorita turfu v České republice k případu nechtěl vyjádřit. "Jsou to nepodložené informace," řekla Martina Krejčí ze sekretariátu Jockey Clubu ČR s tím, že v pátek bude zveřejněno prohlášení. Jisté je, že možný doping musí být prověřen i testem kontrolních vzorků.

Podobně jako Krejčí reagoval trenér Stanislav Popelka, který Nikase připravuje ve stáji Srdéčko ve Hvozdu na Olomoucku, a řekl, že se nesmí vyjadřovat.

Ze zápisu z 11. října vyplývá, že na doping šli tři koně z menších dostihů (Arcione, Charme Look a Quatiki) a tři z Velké pardubické - vítězný Nikas, druhý Ribelino trenéra Stanislava Kováře a devátý Templář připravovaný Antonínem Novákem.

Pokud se doping prokáže, bude případ řešit Pořádková komise Jockey Clubu, které předsedá Otakar Nový, a hříšníkům hrozí diskvalifikace. Té se nedávno dočkal kůň Sky Arrow, který měl pozitivní test po rovinovém dostihu v Mostě. Jeho trenérovi Josefu Vymazalovi uložila komise sankci odnětí trenérské licence na deset měsíců.

Zdroj
Turf magazín

Hlavní zprávy