Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Dukla Praha - FC Vysočina Jihlava

Do Olomouce na Světový pohár přijíždí elitní světoví jezdci

Olomouc - V soutěžích parkurového Světového poháru v Olomouci se představí elitní jezdci nejen z Evropy. Startovní pole je plné, během čtyř dnů se představí i téměř třicet Čechů. Vrcholem bude Velká cena s výškou překážek 160 centimetrů, která je zároveň kvalifikací na mistrovství Evropy 2017 v Göteborgu. Přímé přenosy sledujte od čtvrtka do neděle vždy od 7:55 exkluzivně na webu ČT sport.

Parkurové skákání (ilustrační foto)
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

O soutěž byl velký zájem, kapacita je naplněna a řada jezdců zůstala i na čekací listině. Celkem bude v Olomouci startovat zhruba 330 koní, řekla ředitelka závodů Klára Damborská. Zúčastní se jezdci ze zhruba dvou desítek zemí. Chybět nebudou Andre Schröder, Ferenc Szentirmai a René Tebbel, kteří budou reprezentovat Ukrajinu na olympijských hrách v Riu. Z účastníků je aktuálně nejvýše v mezinárodním žebříčku Němec Felix Hassman.

Důvodem, proč některé závodníky už nemohli pořadatelé do soutěží zapsat, je mimo jiné vyčerpaná kapacita boxů pro koně, ale i pravidla mezinárodní jezdecké federace. "Pro závody tříhvězdové úrovně například musíme akceptovat všechny jezdce, kteří jsou do 600. místa na světovém žebříčku a jsou ze zvaných zemí," uvedla Damborská. Přednost do kvalifikace SP také mají tuzemští jezdci z prvních deseti míst v naší lize.

Český reprezentační A tým zastupují Aleš Opatrný, jemuž těsně postup na olympiádu unikl, Zuzana Zelinková, Ondřej Zvára a Anna Kellnerová. Opatrný představí nového koně, s nímž absolvuje těžší soutěže. Naopak jeho stájová jednička Acovaro, se kterou se o hry v Brazílii pokoušel, bude odpočívat. "Očekáváme, že do nedělní Velké ceny přes kvalifikace projde zhruba pět českých jezdců," řekl PR manažer závodů Josef Malinovský.

Loni zvítězil německý jezdec Maximilian Schmid s koněm Chacon 2. Nejlepším z Čechů byl čtrnáctý Jiří Hruška s Aristem Z. Ten letos startovat nebude, protože hřebec je v rekonvalescenci po zranění. Trasy parkurů v Olomouci navrhl už potřetí jeden z nejlepších světových stavitelů Olaf Petersen z Německa. Jezdecký areál v části Lazce funguje od roku 2012, mezinárodní parkurové závody se tam konají potřetí. Závod SP se na Hanou vrátil předloni po šesti letech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy