Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Chuchle hostí pátý ročník Evropského poháru žokejů, hvězdou bude Belgičan Soumillon

Výjimečnou podívanou nabídne pátý ročník Evropského poháru žokejů. Do Prahy přijede dvanáct žokejů z deseti zemí a hvězdou bude Belgičan Christophe Soumillon. Projekt spojující elitní světové žokeje s převážně domácími koňmi začne na chuchelském závodišti v sobotu 28. září ve 13:00, přímý přenos sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz od 14:40.

Evropský pohár žokejů
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Pro mě dělá výjimečnost dostihu publikum. Čím víc lidí, tím větší hluk, napětí a lepší podívaná," uvedl dvojnásobný vítěz v prestižní Ceně vítězného oblouku v Paříži a desetinásobný francouzský šampion Soumillon.

Pořadatelé očekávají, že do hlediště může dorazit až pět tisíc fanoušků, a už potřetí před nimi zkusí pohár získat Kazach Bauyržan Murzabajev.

Trojnásobný český šampion v posledních letech září v Německu a triumf v poháru žokejů slavil loni a v roce 2016.

Vedle Soumillona budou jeho konkurenty například Ir Colm O'Donoghue, padesátiletý Nizozemec Adrie de Vries nebo Eduardo Pedroza z Panamy.

Je nám líto, video expirovalo.
Pohár žokejů slibuje při 5. ročníku výjimečnou podívanou

Domácí fanoušci uvidí v akci tři nejúspěšnější české rovinové žokeje. Na dráze se představí Filip Minařík, Václav Janáček a Jiří Palík.

"Mám čtyři adepty, kteří mají velké šance na vítězství," řekl trenér Václav Luka s ohledem na los. Jeho prvním favoritem je Soumillon, kterého do Prahy přilákal.

"A Murzabajev, Janáček a černým koněm je Francouz Antoine Hamelin, který má dobrý los i v doplňkových dostizích," doplnil Luka.

Každému jezdci se bude do konečného pořadí započítávat pět nejlepších výsledků, až při rovnosti bodů rozhodne výsledek šestého dostihu.

Hlavním dostihem v rámci Evropského poháru žokejů bude nejbohatší středoevropský rovinový závod Leram EJC Million na 1400 metrů s dotací 2,6 milionu korun. Při dalších třech dostizích se rozdělí po 750 tisících korunách.

V dostizích, v kterých pojede více než dvanáct koní, se bez zařazení do poháru objeví na divokou kartu trojice David Liška, Zdeno Koplík a Jiří Chaloupka. Celkem je na programu devět dostihů, do boje o pohár se budou započítávat třetí až osmý.

V závěrečném devátém Dostihu trenérů by se měl v sedle objevit Josef Váňa starší, který jel naposledy dostih před třemi lety v čtvrté kvalifikaci Velké pardubické a tehdy nedojel kvůli pádu krátce po startu na prodlouženém Taxisu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy